Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudok nyugodtan aludni a...

Nem tudok nyugodtan aludni a penésztől! Jogos az aggályom?

Figyelt kérdés

A szobaban ahol igazabol csak aludni szoktam, penesz van a falon az ágyam mellett. Több, mint 1 éve alszok itt

Most olvastam, h mi mindent okozhat a penész. Félek azoktól, amit okozhat, hogy jelen van nálam is. (Gyerek vagyok)



2018. jan. 29. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatot osztanék meg veled.


Apró szobában nőttem fel, kb. 10 évig éltem ott. Hiába igyekeztek a szüleim kezelni így meg úgy, mindig kiújult a penész a szoba sarkában, egy jó fél négyzetméteres területen. Fogékony voltam a betegségekre kb. 8 éves koromig (? nem biztos, hogy összefügg). Asztmám nem volt soha és nem is lett. Semmi rossz nem történt velem, de azt se tudtam gyerekként, hogy történhetne.

2018. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos az aggályod, de azért ne pánikolj be.

A meglévő penészt mielőbb tüntessétek el, minimum valamilyen penészirtóval (pl. Savo, de a sima hypo is segíthet).

Ha ezután megint kijön, akkor valami komolyabb lépés szükséges.

A lakás más részein nincs penész?

2018. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb reggel beugrani egy boltba és venni egy flakon penészeltávolítót? Segítek Savónak hívják, bespricceled vele a penészt, és pár perc alatt eltűnik, de nyitott ablaknál csináld
2018. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A penész hosszabb távon okozhat egészségügyi problémákat.A Savo, a Hypo rövid távú megoldás és némi klór szabadul fel, ha alkalmazzák. Penész azért van, mert túl sok a nedvesség a falban. Ezt okozhatja csőrepedés, egyéb szivárgás, beázás. ha ilyen nincs akkor a lakás levegőjének magas páratartalma is. Szerezz egy eszközt amivel a levegő relatív páratartalma mérhető.( A fizika tanár talán tud kölcsön adni.) Ha műanyag, vagy viszonylag új, gumitömítéssel ellátott ablakaitok vannak, akkor biztosan magas a levegő páratartalma, mert ezek sokkal jobban zárnak, mint a régi , tömítés nélküli ablakok. Ezen szellőztetéssel lehet segíteni, de nem elég a reggel és este fél óra.. Ugyancsak nem elég csak egy szobában, az egész lakóteret kell szellőztetni.Erre jó megoldás az utólag is egyszerűen beszerelhető és nem is drága rejtett ablak szellőző.Keress rá a neten!
2018. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szé0en köszönöm a gyors éd tartalmas válaszokat! Ma letisztítom penésszel, 4 nap múlva már úgyis új házban töltöm az éjszakát. :)
2018. jan. 30. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!