Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 38. évesen 2. Tip. Cukorbetegs...

38. évesen 2. Tip. Cukorbetegséget (nem inzulinos ), állapitottak meg.173cm-re vagyok 115kg (125 is voltam)! Uj egeszséges életmódváltást céloztam meg, amihez hozzáértők segítségét kérném. Tudna vki hatékony edzéstervet?

Figyelt kérdés
Tervem, 115 kgrol 90 rra fogyjak !tudom h 25 kgos fogyas nem megy egyik naprol a masikra.dietarol az orvosok altal kaptam felvilagositast,amit betartok..most a sport-mozgas resze erdekel!annyit tudok h séta kb 1 ora megfelelő intenzitassal sokat segithet.kerdesem tovabba h erdemes-e sulyzos edzessel is kiegesziteni a kardio edzeseket.?

2018. febr. 1. 04:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is ahhoz tudnunk kéne, hogy most hogyan élsz. Információ hiányában általánosságokat tudok csak írni. Sacc/kb 40kg többlettről van szó. Ez rengeteg.

Az az általános elv, hogy amikor már velaki egyszer meghízik akkor egész életén át küszködnie kell a kilókkal. Ez azért nem olyan borzasztó ha igyekszel bele tanulni.

Nagyvonalakban azt szokták mondani, hogy csökkenteni a kalóriát és növelni a mozgást. Ezt részletezni akkor tudnám ha többet tudnék arról, most hogyan élsz.

Én évekig jártam a Kártyikné Etkához, és a kezdődő köszvényem miatt azt mondta, hogy ne egyek húst. Mondtam, hogy az nem fog menni mert nagyon szeretem a rántott szeletet és a házi kolbászt. Azt mondta, hogy nem azonnal kell abbahagyni, de tartsam észben, hogy az nekem nem tesz jót. Most már több mint 20 év után mondhatom, hogy jó tanács volt. Neked is csak ajánlani tudom. Godold el ha csak 1 falattal eszel többet naponta mint amennyit lemozogsz akkor hízni fogsz. Pedig 1 falat ugyebár nem sok, de 1 év alatt 365 falat? Ne törekedj gyors eredményre, inkább tartós elhatározásra lesz szükséged. Hasonló kérdésre írta valaki a napokban, hogy elkezdett gyalog járni, át állította az étrendjét is és 14 kg.ot már leadott. Alacsony kalória tartalmú ételek a zöldségek, gyümölcsök, sovány húsok, sovány sajtok, rizs, árpagyöngye, stb. Amikor éhesek vagyunk nem feltétlenül kalóriára van szükségünk, Sokkal inkább vitaminokra és ásványianyagokra. Nyáron a nagy melegben tudsz csinálni gyümölcsnapot. Olyankor egésznap csk gyümölcs, kompót a menü.

A legtöbb kalóriát a szalonna és a zsírok tartalmazzák. Mégsem ők a legkövérebbek akik szeretik a szalonnát. Az elhízottak többsége (tapasztalatom szerint) a kenyeret és tésztát szereti legjobban.

Életmód tekintetében: figyeld meg hogyan élnek, mit esznek a soványak. Keress köztük követhető példát. Nekem egyszer továbbképzésen tűnt fel a büfében, hogy a kövér kolleganők tortát ettek, cólát ittak. A soványak almát ettek meg pogácsát és ásványvizet ittak. Én ezt a példát nagyon megjegyeztem. (rajtam is van kb 15kg felesleg) a könnyelmű nasizás miatt

2018. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!