Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Számolom a kalóriát, kardiózom...

ReniVagyok:3 kérdése:

Számolom a kalóriát, kardiózom! Még se fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy miért nem fogyok ??

A kalóriát próbálom számolni. Nem tudom hogy sok vagy kevés de ez egy napi kaja (példa)

Reggeli: Saláta

10órai: lekváros kenyér (teljes kiörlésű)

Ebéd: joghurtos alma vagy banán és egy kis méz

uzsonna: alma vagy banán

vacsora: saláta vagy répa és egyéb zöldségek


Mindennap edzek (heti 7szer!!) 25perces kardió (Jillian Michaels 30 napos kardiója) +9perces has edzés


Naponta megiszok 1 liter vizet.


Jelenleg 168cm 72kg vagyok.


Sokan mondják, hogy az alkatod ilyen és nem fog sikerülni....


3hét alatt csak 2kiló ment le!!(???)


Tudnátok adni tippeket hogy mit egyek reggelire ebédre stb. És mit szabad?? Hús?? Zöldség (gondolom igen)? Túró? Joghurt?


ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM


U.I: nem nagyon hiszem hogy lehetnek kisebbek a lábaim, szinte lehetetlennek tűnik. Esetleg valakinek sikerült?



2016. máj. 13. 20:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Tempósan fogysz (persze nem tudom, miből), nem értem a problémádat...

Ha mondjuk 1 év alatt fogysz 0 kilót, akkor stagnálsz. Nem akkor, amikor egész gyorsan fogysz.

2016. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb lenne nem cukrokkal koplalni, jegyzem még meg. Az izmokat illene megtartani, egy ponton túl pedig belehalsz, ha sorvadnak.
2016. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem, ez koplalás. Elég idióta étrend, de hagyjuk...

Az egészséges fogyás mértéke heti 0,5-1 kg. Ebben benne vagy. Max heti 1 kg-t lehet zsírból fogyni.

Jobban örülnél ennek a duplájának, izmot vesztve, lógó bőrrel?

2016. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Koszi. De akkor tudnatok irni pl egy napi etrendet. Mikor egyek szenhidratot hust stb??
2016. máj. 13. 20:44
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
érdemes a szénhidrátot számolni elsődlegesen, majd csak azután a kalóriát. szénhidrátszegény étrend a siker kulcsa. te túl sok cukrot, tehát szénhidrátot eszel, nem megfelelő az étrended. kevés vizet iszol. 2-4 liter lenne a minimális.
2016. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és a napi egy liter víz is édeskevés! A te súlyoddal 3,5 liter lenne az ideális. Emellett hiányolom a fehérjebevitelt, meg az esszenciális zsírokat.

Gyanús, hogy belassult az anyagcseréd, ezért csak Ennyit fogysz ezzel az eszetlen koplalással. Ami most jó.. Így kevesebb izmot is vesztesz...

2016. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a sárga kapszula könyvet. Nem hosszú, pdf-ben ingyen letölthető, és minden benne van, amire kezdetben szükséged lehet.
2016. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen !!
2016. máj. 13. 20:51
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az étrendedet magadnak kell összeraknod, azt sem tudom, mennyi szénhidrátot igényelsz, ez változó. Mivel nem esszenciális tápanyag, de nincs baj a magas szinttel sem, ha az adott embernek az jó és felhasználja, ezért a szinte semmitől a rengetegig OK lehet a mennyisége (napi 5 gramm vagy 1000? egyik sem nevezhető rossznak, persze ez utóbbihoz nagy aktivitás kell :)). Az persze nem mindegy, milyen szénhidrátról van szó, de ez már csak így van a makrotápanyagokkal.

Valami jó fehérjeforrásra szükséged van s persze zsírra is. Mivel ezek esszenciálisak...


A szabályokat te döntöd el, a te diétád. Van pár alapdolog: biztosítanod kell a szükséges tápanyagokat s nem szabad koplalnod (illetve megteheted, de nem ajánlott). S a fogyáshoz kalóriadeficit kell. Fontos az ételek minősége, ajánlottak a rendes ételek a mindenfélékkel teletömött bolti vackok helyett, általában előnytelen a sok gyors szénhidrát... De ezen túl nagyon emberfüggő, kinek mi való, hány étkezés, mekkora, mikor, milyen összetételben.

2016. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Volt egy tanulmány, ahol széndhidrátszegény, zsírszegény és egy kontroll csopit hasonlítottak össze, nem (!) volt szignifikáns különbség a fogyásukban.

Mindegy, hogy mivel fogysz, de megjegyzem, szerintem gyors felszívódású szénhidrátokra alapozni egy diétát több szempontból butaság: 1) az izmaid leépülnek 2) távolról sem laktat 3) állandóan ingadozik a vércukrod, és amikor leesik nem csak a hangulatod, de az akaraterőd is megy vele.


Én reggelre a te helyedben zabkását ennék, édesítővel vagy eritrittel, elég sokféleképpen lehet variálni, és délig jóllakat.

Reggelire még a gyümi is mehet, de nem nagy mennyiségben. Ebédre valami panírozatlan sovány husit, pl csirke/pulyka, esetleg halat salátával. Kivételes esetekben, mondjuk heti egyszer durumtészta is lehet ebédre kis mennyiségben, és mondjuk risz heti kétszer. Uzsira a cukormentes joghurt/saláta okés, esetleg zsírszegény édesített túró.

Vacsira meg szintén valami husi, tojás (sokan a sárgáját hanyagolják), felvágott, tonhalsaláta, zöldség minden mennyiségben kivéve krumpli, és lehetőleg semmi vagy minimális széndhidrát.


Ha amúgy nem élvezed borzasztóan, én nem csinálnám minden nap az edzéseket, hanem mondjuk minden másnap, és akkor intenzívebben, esetleg heti 1-2 futást be lehet iktatni a helyére.

Inni csak vizet, de ez szerintem egyértelmű.

2016. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!