Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a cukor értékek megfelelő?

Ezek a cukor értékek megfelelő?

Figyelt kérdés

6 napig voltam a kórházban hipoglikémiát és anyagcserezavart állapítottak meg. Gyógyszert szerencsére nem kell szednem. Mégis úgy vélem , hogy a cukrom nem megfelelő.

Éhgyomri 4,0-4,7-ig szokott mozogni. Ami tökéletes.

Ékezés után egy órával nem egyszer mértem 4,5 illetve 4,4 , 4,7. Volt amikor étkezés után 6,5 körül volt 2 órával már csak 4,6 volt. Ezeknél az értékeknél rosszul érzem magam. Szédülök , gyengébb vagy rossz kedvem van , feszültebb vagyok és nagy álmosság tör rám olykor fejem fáj.

Kórházban nekem azt mondták , hogy étkezés után 5,5 vagy 6,0 főlőt kéne lenni. Nekem olykor az 5,0 se közelíti meg. A suliban ezekre az értékekre azt mondják , hogy jó , mert 3,0 felet vannak.

Lehet , hogy tényleg , jók és azért érzem magam rosszul , mert félek , hogy mi lesz és ez a rosszul lét inkább lelki eredetű ? Vagy tényleg alacsony és orvoshoz kellene ismét fordulnom ?



2018. febr. 15. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim. Cukorterheléses vizsgálatot kéne csináltatnod ami kizárja az inzulinrezisztenciát. Nekem azt is kizárták és mégis hipoglikémiás tüneteim voltak normál cukorértékek mellett ami étkezésre rendeződött. Kórhában is voltam éheztetéses vizsgálaton. Semmit nem találtak. Sok évig szenvedtem ettől mire találtam egy leírástna candida fertőzésről a neten ahol leírtákna tüneteim. Belekeztem egy féléves vandida diétába. Az első hónap után megszűntek a panaszaim. Ez 10 hónapja volt és azóta egyszer sem voltam rosszul. Én nem mondom, hogy neked is ez van. Vizsgáltasd ki magad. De ha nem múlnak a rosszullétek és evésre javulnak akkor ha nem találnak okot gondolj erre is. Amúgy a cukor értékeid normálisnak tűnnek, bár én nem vagyok orvos.
2018. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Éhezéses teszten voltam ott 30adik órában 3.5 re le ment a cukrom azt mondták hogy az jó és le is allították a vizsgálatott. Cukor terhelésem volt értékeim:

Glukóz meghat. Hexok. 8.45

Insulin: 8.01

C-peptid 15.13

Nem értek hozzá , de nem mondtak rá semmit. Volt hasiultrahangom minden rendben volt. Szerdán voltam vervételen pénteken jönn meg az eredmény illtve hasi mr-re majd 1 hét mulva megyek.

2018. febr. 15. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudom megmondani jók e ezek az értékek. A vércukrod jó. Nekem ennél alacsonyabb volt és arra is azt mondták, hogy oké. Kérdezz rá az inzulin rezisztenciára. Ha azt mondják nincs. Akkor ha van hozzá kedved/erőd próbáld meg a candida diétát, ha nincs kedved hozzá akkor kérj vizsgálatot amivel kimutatják. Nem mondom, hogy egyszerű a diéta, de alapvetően egészséges. A lényege a cukormegvonás. Találsz sok infót róla a neten. Szívesen segítek benne ha van kérdésed.
2018. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Minden kép utána nézek ennek a diétának bízom benne , hogy jobb lesz a jelenlegi állapotom.

Sulibam 2,00 egész allá csökkent a cukrom elájultam és e miatt kellet a kivizsgálás. Azóta szerencsère nem volt ennyire alacsony érték.

2018. febr. 16. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor nem biztos, hogy ez a szitu mert nekem ilyen alacsony értékeim sosem voltak. 3.2.volt a.legrosszabb.
2018. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!