Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Cukor megvonás. ásványvíz...

Cukor megvonás. ásványvíz vagy nem megfelelő étel miatt érzek éhségérzetet?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem el diétázni és úgy döntöttem kivonom a cukor fogyasztást az étrendemből egy jó darabig, tudni kell rólam hogy erős cukor függő vagyok, minden napos fogyasztásom volt a cukor, naponta többször is, kávéba, teába, gyümölcslé, édesség stb...

Ma ahhoz képest már rengeteget ettem és most mégis érzem ezt az éhségérzetet.

Reggel ittam 3 dl tejeskávét cukor nélkül.

Tízóraira ettem 2 db főtt tojást 50 gramm tv paprikát, 150 gramm uborkát.

Ebédre ettem kb fél liter csirke hús levest tészta nélkül hússal sárgarépával karalábéval petrezselyem zölddel.

Ettem még délben húsos pelmenyit. (húsos derelye) 40 dkg-ot.

Délután 100 gramm tv paprikát és 200 gramm uborkát, 1 db baromfi virslit, és 150 gramm házi zsíros tehén túrót.

Másfél liter buborékos ásványvizet ittam meg ma eddig.

Ma éhgyomorra pisi után széklet előtt mértem 64,6 kg-ot és 160 cm vagyok.

Sajnos nagyon rendszertelenül van székletem ma már volt 2 alkalommal is azóta de nem reggel hanem nap közben.

50-55 kilóig szeretnék lefogyni.

Arra lennék kíváncsi hogy mi váltja ki ezt az éhség érzetet?

Esetleg az ásványvíz, vagy a cukor hiány vagy nem jó ételeket eszem?

Tudom hogy rengeteget ettem, egyenlőre a cukor elhagyására szeretnék koncentrálni, és később fokozatosan csökkenteni az adagot.

És lehet e málnát enni vagy gyümölcsöt vagy kerüljem mint a kristálycukrot?



2015. júl. 13. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A cukrot nem jó teljesen kivonna az étkezésből ! A szervezetnek szüksége van a cukorra ! Nagyon keveset lehet enni de nemkel teljesen el vonni a szervezettől ! Gyümölcsöt és zöldséget természetesen lehet enni diéta alatt sőt ajánlott ! Az éhség érzetedet valószinüleg az váltja ki hogy most kezdted a diétázás és még nm szoktál hozzá a kevesebb ennivalóhoz ! De 2-3 nap után mar meg szokod ezt az étkezést !:)
2015. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cukrot, az edesitot teljesen kivonhatod az etrendedbol, a szervezetednek nincs szuksege ra, a szervezetednek glukozra van szuksege, amit megkap mashonnan. Gyumolcsot ehetsz, van bennuk sok vitamin, de pl. bananbol kevesebbet, almabol ehetsz tobbet, zsiros magvakbol (mnogyoro, kesudio, stb.) megint keveset.


Legjobb lenne nyers zoldsegbol minel tobbet, aztan fott huvelyeseket (bab, borso, lencse) es csirkehust. Feher lisztbol keszult dolgok rosszak, barna liszt jobb, barna rizs detto.

2015. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező - bármelyiktől lehetsz éhes amit írtál.


Inzulinogén a tej(es kávé) is, attól is lehetsz éhesebb.

Alacsony kalóriabevitel, alacsony zsírbevitel, vitaminhiány, rossz szokás ... lelki dolgok, mind okozhatnak éhség érzetet.


És persze az ingadozó vércukorszint cukor/gyümölcsevés miatt, tejtermékek miatt szintén.


Aki azt írta, hogy jobb az ilyen barna liszt, az meg tudja indokolni mégis miben jobb? Nekem semmi bajom nincs (már) senkinek semmilyen véleményével, de szoktam örülni, amikor az emberek maguk látják be, hogy a saját nézet-hálójuk szerint is logikátlan amit éppen kijelentenek vagy gondolnak. Csak át kell gondolni, pl. a teljes kiőrlésű (barna) lisztek összetétele érdemben nem különbözik a fehér lisztekétől. Mélyebben megvizsgálva, az élettani hatásuk sem. És amikor ezeket tényleg átgondolja az ember, esetleg utána néz, rájön hogy ő sem gondolja úgy, mint ahogyan általában mindenki hangoztatja.


Mindenki átgondolná, és senki sem hangoztatna pl. ilyen gabonaipari manipulált hülyeséget.


S nem azért, mert valaki megmondta a frankót, hanem mert viszonylag intelligens emberek el is gondolkodnak mélyebben azon, amiről véleményt alkotnak. És 'viola' !


Felmerült még a málna/gyümölcsevés. Valószínűleg ez is éhséget fog okozni, nyilván lehet enni. Nem a málnaevéstől hízott el a fél nyugati világ, és nem is emiatt nem fogy le a nyugati lakosság. De bizony a gyümölcsök vércukor ingadozást és éhséget tudnak okozni. Kivéve amelyek nem, meg akinél nem :)

2015. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon édesszájú vagyok, de mivel fogyni szeretnék, nekem is ki kellett iktatnom a sok szénhidrátot az étrendemből.

Csak ott a bibi, hogy ha nem viszek be semmilyen édességet, akkor össze-vissza ennék.

Mindennap eszek a (cukormentes, édesítős) latte mellé egy-két kocka magas kakaótartalmú etcsokit.

Ezenkívül gyümölcsöt is szoktam enni, 1-2 őszibarack/nap, meg mostanában görög/sárgadinnyét...

Néha sütök valamilyen sütit atkins receptek alapján, ezekben nagyon alacsony a szénhidráttartalom, de persze ezekből is mértékkel eszem.

Illetve ilyenkor nyáron nagyon jól tud esni alkalmanként egy házi gyümölcsös joghurt édesitővel, fagyasztva, cukormentes csokiöntettel a tetején :)

2015. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A testnek még csak a minimális élelmi szénhidrátigényei is nulla, nemhogy ugyanez a cukorral kapcsolatban :) Attól még a legtöbbünknek érdemes szénhidrátot enni, akár nem is keveset. Persze nem mindegy, miből.


Aki a málna cukortartalmába beleköt, az vagy kilókra gondol, vagy utálja a szénhidrát minden formáját. A málnában viszonylag kevés a szénhidrát, miközben pár szem is élmény s tipikusan nem esszük kilószámra. Sosem jutna eszembe kerülni, ketogén diétában sem (bár ez korlátozottabban, de a fagyasztott banánra is igaz :)). Sok zöldséggel már óvatosabbnak kell lennem, túl szénhidrátosak abban a mennyiségben, ahogy eszi őket az ember, aki szereti a zöldségételeket.


Miért lehetsz éhes? Bizonyára szokatlan a váltás, ez lehet a fő ok. De lehet, hogy keveset eszel, a derelyét kivéve nem volt sok étel ma. A zöldség csalós, azzal azért nehéz jóllakni, legalábbis nekem.

Mindenképpen jó irányba mész, türelem.

Ügyes vagy, hogy nem eszel édességet, én a cukor elhagyása után is naponta ettem. Ketogénre váltva is, most igyekszem elhagyni, de mindig beszivárog. Pedig a testnek nincs szüksége rá.

2015. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pár szem málna (nem a cukortartalma miatt) lehet étvágyfokozó, adott esetben.


Bár talán minden közti étkezés ilyen, kivéve a tiszta víz?

2015. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!