Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire megfelelő a vércukoré...

Mennyire megfelelő a vércukorérték?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elébb random megmértem a vércukrom (Persze néha reggel éhgyomorra is szoktam,csak úgy a magam megnyugtatása végett).


Kb 1.5 órája ettem egy banánt és most megmérve 4.8-as értéket kaptam.


Mennyire normális ez.



2015. okt. 12. 01:20
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
69%
Ez teljesen jó érték. Az éhgyomri cukorszint kb 4-6 mmol/l között normális, 6-7 mmol/l között enyhén emelkedett.
2015. okt. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Utána ettem vacsorát (más időzóna,bocsi..).


Evés után kb 1 órával 6.9 1.5 órával 6.6 sacckb 2 órával később pedig 6.2 (persze lehet hogy kis mérési hiba belefér pl. a 6.6 az majdnem 6.5 volt a 2 órával későbbi meg 6.3)


Mennyire számít korrektnek ez?

2015. okt. 12. 03:41
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként nem vagyok az az aggodós típus,csupán most kiváncsíságból mérem így meg nem igazán értek ezekhez az értékekhez sajnos (szerencsére?)


És épp ma kaptunk egy új készüléke :)

2015. okt. 12. 03:42
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ezzel sincs semmi baj, bár azt mondják, hogy 2-órával az étkezés után a normál értekre kell visszaállnia a cukorszintnek egy egészséges embernél, de ha 7,5 alatt van az már jónak minősül. Aggódnod akkor kell ha az éhgyomri cukorszinted 7-vagy e fölötti, 2-órával étkezés után pedig 11-vagy e fölötti. Ha ezeket az értékeket megközelíti a mérésed akkor már érdemes kikérni az orvosod tanácsát.
2015. okt. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!