Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért jönnek létre az anyajegy...

Miért jönnek létre az anyajegyek, mitől szaporodnak el?

Figyelt kérdés

2018. febr. 26. 02:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a bőrgyógyász azt mondja genetika, és részben igaza is van, de hozzátennék egy saját megfigyelést, bár orvos nem vagyok.


Mindkét szülömnek

2018. febr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tehát:


Mindkét szülőmnek rengeteg anyajegye van, így több, mint valószínű a genetika hatása. Viszont én nagyon sokat süttettem a bőrömet a napon egészen pici korom óta (szülők sem figyeltek oda ilyesmire), minden nyáron csokibarna voltam. Később már rendszeresen jártam szoláriumba, illetve direkt feküdtem ki a tűző napra stb. Azokon a helyeken, ahol több napfény ért, rengeteg anyajegyem lett, míg, ahol kevesebb, ott alug alig valami. Valószínűnek tartom, hogy ha korábban erre odafigyelek és érdekelt is volna, akkor ez a kevés anyajegy lenne a helyzet mindenhol mashol, ahol most sok van.


A hasamon pl. 20 eves koromig egy darab volt. Majd amikor elkezdtem a déli napfényben aranybarnára süttetni, akkor megjelent még 4 pici, amik először nagyon halványak és aprók voltak, majd folyamatosan megnőttek és sötétebbek lettek (mindez kb 1 év alatt).


Jelenleg 100-nál is több pici fekete vagy pici barna anyajegy van a testemen, és nagyon utálom őket, legszívesebben kivágatnám mind, de rengeteg pénzbe kerülne Tb-sen pedig az egészségeseket fel sem írják.

Mostanra már borzasztóan bánom, hogy annyi időn át nem figyeltem a bőrömre, hogy szép maradjon.

2018. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogy mi történik a bőrben, hogy bebarnul azon a kis helyen? Valami mutáció, vagy védelmi reakció? Más példa hirtelen nem jut eszembe.
2018. febr. 28. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Védelmi reakció, a felesleges pigment ott gyűlik meg
2018. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!