Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az mitől lehet ha valaki...

Az mitől lehet ha valaki éjszakánként elég sűrűn nehezen veszi a levegőt vagy nem is nagyon vesz, aztán egy nagy "horkantás" s ezáltal megnyugszik, de x idő elteltével kezdődik elölről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Alvási apnoé. Marhára nem egészséges, az illető nem piheni ki magát, meg a környezete se. Olvass utána.
2018. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen , ez biztosan apnoe, nekem is van.

Elzáróik a légút.

- Beutaló háziorvostól

- Egy éjszaka az alvásközpontban.

- Vásárolni egy CPAP készüléket és éjszaka egy maszkot kell felvenni, ami enyhe túlnyomást okoz a légzőrendszerben , így nyitva tartva a légutakat. Kicsit nehéz megszokni, de nem vészes.

Van akinek 1 év után már nem kell, van akinek tovább tart, de magától nem gyógyuló dologról van szó.

Újonnan nem túl olcsó a cucc, de sokszor látok vaterán, jófogáson használtat. Talán a maszkot érdemes újonnan megvenni, de az is olyan 25E körül van.

2018. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nem fog megfulladni, ettől ne aggódj, csak utána kell járni mindenképp, mert egy rakás baj forrása lesz.
2018. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen betegnek TILOS altatót adni, mert akkor megfullad.
2018. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mondjuk nem mindig fordul elő vele, napközben pl. ha délelőtt vagy délután alszik, akkor nem nagyon, csak inkább este. Nem tudom mitől függ ez. Hát igazság szerint frontint azt szed éjszakára, s ha jól tudom az altató-nyugtató...
2018. márc. 8. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, még a kezdeti stádiumban van. A testesebb embereknél gyakrabban fordul elő, de nem célszerű várni vele, mert rosszabbodni fog.
2018. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyum szerencsére nem testes, olyan 60 kiló körül mozog. De akkor ezt érdemes kivizsgáltatni? Azt sem tudom ez mióta van nála, csak most figyeltem fel rá.
2018. márc. 9. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Oldalt fekve próbáljon aludni anyukád.
2018. márc. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, úgy aludt tegnap este, sokkal csendesebb volt...
2018. márc. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!