Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nektek milyenek volt a panikro...

Nektek milyenek volt a panikrohamok?

Figyelt kérdés

Akinek volt, az elmeselne, hogy milyen volt? Milyen volt az erzes, mi idezte elo, mire gondolt, mennyi ido alatt es mitol mult el? Mik voltak a tunetek? Lett e utana hosszabb, hetes, honapos, esetleg eves harca ezzel? Hogyan lendultetek at? Sikerulhet vegleg bucsut inteni ennek? Nekem volt mar regebben spontan panikrohamom minden elozmeny nelkul. Es most valoszinuleg az allando szorongas idez elo neha panikrohamot, ha ez egyaltalan szorongas (mert maga ettol a betegsegen kivul nem nagyon idegesit mas), meg egyaltalan panikroham.

Volt olyan szokasotok ami megvaltozott? Volt olyan erzesetek, mintha minden erzelem dupla erosen fut at rajtatok, mint azelott? Pl. Sokkal jobban megvisel valami tragedia, esetleg olyan dolog idegesit fel ami elotte nem?



2018. márc. 13. 11:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsanat, Voltak*.

Ugy nez ki kicsit torom a magyartot. :D

2018. márc. 13. 11:18
 2/5 anonim válasza:

Nekem teljesen spontán volt eddig, a szívem elkezdett kalapálni, halálfélelmem volt, és nem tudtam mit tegyek. Véletlenszerűen jött elő eddig mindig, nemtudom mi okozta. Utána mindig kimerültnek érzem magam, és nemigen tudok produktív lenni.

Körülbelül egy éve kezd helyrejönni az életem, megtaláltam a párom, azóta nem volt még egy sem.

2018. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

En ahhoz tudnam hasonlitani amikor erzem, hogy jon, mintha rengeteg cigit szivtam volna el. Valakinek ilyen esetleg? Olyankor olyan erzes van bennem, hogy "csak legyek tul rajta" "ugyse uszom meg" es ez lehet megjobban felspanol. Raadasul az is, hogy ilyenkor nem merek semmit csinalni, mert felek, hogy barmi eloidezi vagy ront a helyzeten. Ha elterelem a figyelmem akkor "helyre jovok".

Regebben egy doboz cigi siman elment egy nap alatt, ha sokat szivtam es nem esett jol akkor jelentkezett az erzes, de nem torkollott soha panikba.

2018. márc. 13. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Párom féltestvére (11 éves), nála most jöttek elő pánikrohamok. Azt mondja olyankor nem kap levegőt és retteg, hogy meg fog halni. Olyankor jön elő nála, mikor elgondolkodik nagyon, hogy ki is ő, meg úgy az életen. Az anyja szerint az iskola miatt van, mert agyonstresszelik meg a tél miatt, mert nem tudja kimozogni magát. (Szerintem más is állhat a dolog mögött, de nem látok bele az életükbe.)


Anyum is pánikbeteg, ő mindig azt mondja, hogy szívdobogást meg halálfélelmet érez, meg szédül, gyenge lesz. Ő gyógyszert is szed rá rendszeresen.


Nekem nem tudom pánikrohamnak számít e, de van egy fóbiám. Ha sokat cukkolnak vele, nagyon beleképzelem magam a helyzetbe vagy tényleg olyan helyzetbe kerülök, akkor egyszerűen nem kapok levegőt, remegek, sírhatnékom lesz, szédülök, kiver a víz van hogy állni se bírok. Nagyon rossz, úgy érzem olyankor, hogy mindjárt megfulladok.


Ezt sem tudom mennyire pánikroham. Párom ugyan azokat a tüneteket produkálja, mint én. Néha csak, de ha valamit elront, vagy azt hiszi rosszat csinált vagy haragszom rá akkor került ilyen állapotba, mert borzasztó stresszes gyerekkora volt, simán megverték azért is, ha csak hozzányúlt a mosógéphez, vagy engedély nélkül volt a konyhában. Már együtt laktunk, mikor elfelejtett színfogó kendőt rakni a mosáshoz és annyira bepánikolt emiatt, hogy ott reszketett, meg kapkodta a levegőt meg minden baja volt és kiabált, hogy ne verjem meg bottal, mert az fáj. (Én egyáltalán nem voltam rá mérges, csak ugye ő 18 évig így élt, nem múlik el 2 nap alatt.)

2018. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na az ilyen szuloket pfuu... akik verik a gyerekuket es ilyen traumakat okoznak, nem is tudom mit csinalnek veluk.

Nekem ilyenek nincsenek, persze az en apam se semmi, nem sok kozom van hozza, de nem rosszabb vele a helyzet, mint korabban. Ezert nem ertem, hogy 20 evig tok jol elvoltam es hirtelen ilyen allapotba kerultem mentalisan.

Fel eve tart, mostanra van az, hogy annyira mar nem kuszak az almaim. Egy szakitasom volt akkoriban, honapokig vele is almodtam minden egyes nap.

Lehet kozrejatszik.

De ez a mellkasi diszkomforterzes ami zavar. Mintha sok cigit szivtam volna es megszeditene vagy mintha felszaladna a vernyomasom. Csak ugye a tortentek miatt a testem minden reakciojara figyelek, aztan bebeszelem magamnak akkor is, ha nem tortenik semmi.

2018. márc. 13. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!