Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiából gyogyulok hogyan...

Anorexiából gyogyulok hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval anorexiából gyogyulok.

Napi 1900 kalóriát eszem eddig.

Számolok mindent g rá pontosan. De nem.tudom elhagyni a számolgatást.

Viszont mindig csak a kaja van az eszembe és a kaloriak meg hogy mit tudnék még enni stb.

Állandóan csak ezzel.foglalkozom.

Van a kalória bazis oldal oda állandóan irogatom be hogy MIT fogok enni stb és nem.bírok ki 2 órát a nélkül hogy ne szamolgassak vagy ne egyek ... már aludni sem tudok reggel korán felkelek mericskelni meg enni:( azt hiszem kényszer evő lettem. Meg folyton nézem az időt hogy ehessek. Van erre megoldás? :(


2018. márc. 15. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pszichologus. Beteg vagy.
2018. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne számolgass, mert úgyis összejön könnyen 1900 kcal. Vegyél otthonra egy csomó nasit. Csipegess belőlük állandóan. Vegyél cukros udítőket. Egyél rendes reggelit, ebédet, vacsorát!Ha ezeket megeszed, több is lesz, mint 1900.
2018. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Eves zavaraim nekem is voltak. Anorexia is volt, majdnem belehaltam.

Aztán inkább a sport világával foglalkoztam.

2018. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Pszichológus, mert NEM gógyulsz, ugyanolyan beteg vagy, mint eddig.
2018. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még mindig túl alacsony a súlyod, akkor szerintem okés, ha számolgatod egészen addig, míg egészséges nem lesz. Aztán fokozatosan átállhatsz arra, hogy napi 4-5 étkezést beütemezel, és grammok és kcalok helyett azt szabod meg, hogy pl. egy tányér leves, egy szelet hús és annyi rizs mellé amennyi elfér VAGY két szelet toast vékony sajttal és uborkával

Nyilvánvaló, hogy ennyitől nem fogsz elhízni, nem létezik, hogy annyi kcal legyen bennük.

aztán később, ha megy számolgatás nélkül is a rendes evés, megpróbálhatod azt is, hogy nem szabod meg előre mennyit akarsz enni, hanem amennyi jól esik

Én most már ezt az utóbbit próbálom megvalósítani.

Amíg görcsösen irányítani akarod az étkezésed, addig folyamatosan ezen fogsz kattogni, meg kell próbálni lazítani a szabályokon. Eleinte egy-két spontánabb, nem kimért étkezés, aztán egyre több.

Remélem azért kapsz pszichológiai segítséget, mert ha jó szakembert találsz, sokat tud segíteni.

2018. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!