Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Esténként megszűnő tinnitus?

Delavega kérdése:

Esténként megszűnő tinnitus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 1 éve furcsán cseng halkan sipol a jobb fülem, mint a vezetékes telefon hangja, csak halkabban, észre vettem azt. Hogy, esténként elcsendesult megszűnt sipolni Csengeni, pedig csak lefeküdtem, de még nem alszik. Ez tart addig, míg, reggel fel nem kelek. Azt szeretném még kérdezni, hogy ilyenkor mi változik, miért csendesul el. Sok orvosnál voltam már, minden eredmény negatív. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv M.

2018. márc. 23. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fülcsengés egy érben lévő lepedék rezgése. A véráram rezegteti. Ezt a rezgést hallod, mert a folyadékokban másképp terjed a hang, mint a levegőben. Ezért nem hallja más csak Te.

A napközben termelt melatonin estére leszűkíti a hajszálereket így kevesebb vér halad át rajtuk. Alvás során a vér némiképp telítődik oxigénnel, ami kimossa a hajszálerekből a melatonint, ezzel ismét szabad útja van a vérnek. A friss vértől az agysejtjeink megélénkülnek, felébredünk.

Nálad olyan helyen lehet a lepedék, amit esténként a melatonin befed, így nem esik rezgése.

2018. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm a válaszodat! Erre nincs valami megoldás, amit érdemes volna ki próbálni? Hogy ezt a lepedeket eltávolítani, vagy valamivel a melatonint helyettesíteni nappal, hogy lefedje. Olyan jó hogy este nem hallom. De amint reggel felébredek az kész. Milyen vitamint volna érdemes szednem? Esetleg infúziós kezelés nem használna esetemben? A választ előre is köszönöm!
2018. márc. 24. 11:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg csalán tea?
2018. márc. 24. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy ősidők óta bevált módszer, az érvágás. De a megfelelően alkalmazott infúzió is segíthet. Más módokon is meg lehet szüntetni, de ez a fórum nem alkalmas ennek a megbeszélésére.
2018. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Értem, esetleg emailben folytathatnánk a csevegést, ha gondolod. Üdv!
2018. márc. 24. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Privát üzenetben küldtem
2018. márc. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok! Sikerült valamit megtudni kérdező? Nekem két hete van, elképzelhető hogy gyógyszer mellékhatás, vagy gyulladástól, mert fáj és szúr is. Nálad mi váltotta ki? Ismerősömnek 3-3,5 hét után elmúlt, ő mandulaolajat csepegtetett a fülébe, én most kezdtem el, kíváncsi vagyok a végére. Jó lenne megszabadulni tőle.
2018. máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem használt az értágító infúzió sem, legjobb tudomásom szerint jelenleg sehol a világon nincs rá olyan kezelés, ami meg tudja szüntetni
2018. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!