Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tinnitus, tippeket otleteket...

Delavega kérdése:

Tinnitus, tippeket otleteket keresek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan embereket keresek. Akiknek szinten zug. Cseng,vagy halkan sipol a fule

Arra lennek kivancsi, hogy ti, tinnitusban szenvedo emberek, koztum en is, hogyan oldjatok meg az alvast?! Mert ugye aludni kel. A valaszt elore is koszonom. Sok dokinal voltam mar.nem igen tudtak vele mit kezdeni. Minden vizsgalat. Negativ vol. Arra vagyok kivancsi hogy ti hogy birjatok ezt elviselni nappal, ejszaka meg aludni. A valaszt elore is koszonom, marci



2017. szept. 1. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem éjjelre lehalkul, amint elálmosodom. Szerencsére nem szokott zavarni az alvásban. Nappal néha zúg, ezt inkább fejzúgásnak/fejzümmögésnek nevezem, ilyenkor tízszer egymás után két ujjal befogni-kiengedni-befogni szoktam a füleimet, ez általában segít rajta.


A legjobb, ha megtalálod az eredetét a dolognak. Nálam gyanús a nyaki izmok érintettsége, merevsége, letapadtsága. Feltűnt, hogy aktívabb, nem gépezős időszak (pl. kirándulások) után napokra sokkal jobb lesz. Nyaktorna, futás szintén segít.


Amúgy kritikus időszakokban keress maszkoló videókat a Youtube-on (Tinnitus masking), hogy melyik típusú zúgásnál melyik a leghatékonyabb. Nemcsak elfedi, átmenetileg csökkenteni és képes a csengést.

2017. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
szia! hasonló nálam is a helyzet, alvas előtt elhalkul, ha szerencsem van, akkor teljesen úgymond lekapcsol, ha nem, akkor meg gáz van. reggel mikor még nem tértem teljesen magamhoz, de már ébren vagyok, akkor még csend van, de amint 100%an magamhoz térek, jön a fűl zugás ami halk uzemmód a magas és alacsony freki között. én esténként egy androidos zajgeneratorral próbálom elnyomni úgymond, ami sikerül is. akkor lehet hogy nekem is a fejem jobb oldali része zúghat adhat ki hangot? jobb oldali fülemmel ugyan úgy hallok mint a ballal, talán 10%al halkabban. most megadózisú multivitamint cvitamin 1000mg és ginko biloba 60mgot szedek egy nap. Nem dohányzom, olyan érzésem van néha mintha valami fülön belül lenne ami nem oda való, dolgozni is kéne, mert támopot én nem kapok, egy hét múlva megyek nootropil infúziós kezelésre. neked is javasolnám a zaj generatort android alá. brainwave a neve. olvastam még az agykontrolról is, de még ezt a szintet nem sikerült elérnem, nekem ez az egész cécó alvás zavarral pánikrohammal kezdődött. ez úgy ahogy elmúlt de a fűlzúgás megmaradt.
2017. szept. 1. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálam is. Mondjuk már pár hónapra tart a dolog, kezd hozzászokni az agy, kimaszkolja magától a nemkívánt zajt, ezért már jó ideje nem kell élnem a maszkoló "muzsikákkal".


Hallásvizsgálatot nem végzett az orvos? Nálam azzal kezdték (mindkét fülem ép). Ha nem, interneten is találsz megbízható teszteket, ami külön-külön vizsgálja a kétoldali hallásodat.

[link]


"Nem odavaló a fülben": nálam pl. valószínű egy fertőzésből visszamaradt ETD-szindróma (fülkürtzavar). Sajnos előfordul, hogy felszaporodik folyadék vagy "ragacs" a fülkürtben, és elzárja azt, vagy akadályozza a levegő áramlását (ezen keresztül szellőzik a középfül). Nálam utóbbi van valószínűleg, mert nyeléskor pattog, cuppog mindkét oldalon a fülkürtnél. Az orvos szerint normális, szerintem nem, mert egy évvel ezelőtt még nem tapasztaltam ilyet. Ez okozhat fülzúgást.

Világszerte sokan szenvednek tőle; nem súlyos baj, de elég kellemetlen, és nem nagyon tudják kezelni, sőt, sokszor a pattogás mögött semmilyen szervi okot (tehát pl. folyadék, gyulladás, egyéb elváltozás) nem találnak. Orrspray-kel lehet próbálkozni, az én orromat kicsinálta az, amit használtam, így köszönöm, inkább hanyagolom azokat.

2017. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, írod, hogy pánikrohammal kezdődött a fülzúgás. Ezt én sem tudom kizárni, mármint a pszichikai okot az enyém mögül, mert ha feldob valami, általában jobb lesz átmenetileg.
2017. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Udv! Mobilrol irok, nincs ekezetem. Nekem is mind ket ful rendben, hallas vizsgalatkor a jobb fulem nehany sipolo hangot nem vett eszre, gondolom azert, mert olyan hangon sipol a fulem is, igy kiutottek egymast. Abban remenykedek hogy nem lessz hangosabb, ha mar tobb mint honapja allando kent van a dolog. Remenykedek az infuzios kezelesbe. Ha neked hozza szokottbaz agyad, es fel sem figyelsz ra, akkor remenykedek hogy nalam is igy lesz. Panik betegsegre, yarocentmeg leponexet szedek, tudom ez skizofrenes gyogyszer, de en nem vagyok, az, sajnos a korhazban amikor a gyogyszereket kerestek nalam hogy mekyik hat. Sok keresgeles utan csak ez a ket paros segit. Ezzel meg az a bajom hogy hizok toluk. Lehet hogy kiutnek estere, de etvagyat azt tudnak csinalni. A fuleim tisztak, gyulladas mentesek, majd megirom hogy mi valozott infuzios kezeles utan. Most megadozisu vitamint. C 1000mg.meg ginko bilobalt szedek.
2017. szept. 2. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Helo. Meg meg abban remenykedem hogy hangosabb nem lesz, mert ez meg megszokhato, erdekes mod reggelenkent nem hallom hogy zugna, csak ha teljesen magamhoz terek, ez miert van? Agyilag ilyenkor meg fel alomban vagy alfaban vagyok? Kar hogy napkozben ez nem mukodik.
2017. szept. 4. 10:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én tippem az, hogy nem indult még be olyankor teljesen a vérkeringés vagy az idegrendszer.


Ma éjjel felébredtem, és pár percig nem tudtam elaludni. Megfigyeltem, hogy a fülem szinte teljesen "néma" volt, és számítottam rá, hogy elkezd búgni. Teljesen magamnál voltam, de nem történt meg. Érdekes.


Egyébként mostanában nekem már reggelente sem törvényszerű, az is gyakori, hogy egy idő után elcsendesedik. Napközben aztán látszólag kiszámíthatatlan módon felerősödik/elhalkul, oda-vissza, az sem ritka már, hogy teljes a csend.

2017. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy valaszoltal, ezt majd megemlitem az orvosomnak is, szerintem nalam is ez van amit irtal, probakepp elkezdtem tornazni ugy hogy a fulemet bedugtam, eszre vettem, hogy bizonyos mozgasoknal, maskepp szol a fulem. A nagy szerencsem ezzel,. Az, hogy zenet tudok hallgatni ugy mint regen, ha ezt elvettek volna tolem, tutira meghibbantam volna 😂. Ma reggel is mikor folebredtem almombol, de meg feluton voltam ebredes es alvas kozott, teljes csendben volt a fulem, es vissza is aludtam. Jot irsz,amit bevezetek a heten az a sok mozgas torna lessz.
2017. szept. 4. 15:44
 9/12 A kérdező kommentje:
A termeszet gyogyaszom szerint a fulzugasom a fulem mogotti erben folyo ver hangjat hallom vissza vagy mi. Az ilyen esetek enyhe középfül gyulladásból erednek, és a vér surrogását hallja az erekben. Amikor fekszik, lecsendesül a véráramlás, és ezért nem hallja. Fülészek ezt nem tudják kimutatni és el se szokták hinni.
2017. szept. 5. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is zúg a fülem. Én 19 éves lány vagyok. Kb. fél éve szenvedek vele. Nagyon tud fájni tőle a fejem. Vizsgáltak sokmindenre, de nekem sem jutottak sokra. Érdekes, mert nekem is mikor alszok nem hallani szinte, amint magamhoz térek, nekikezd.
2017. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!