Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvételnél 2,8 lett a cukrom....

Vérvételnél 2,8 lett a cukrom. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Nem voltam rosszul tőle. Még sosem volt vércukor eltérésem, pedig elég sok vérvételem volt az utóbbi időben. Ez nem éhgyomri érték. Minden más rendben volt. Nagyon ideges voltam a vérvétel előtt és hasmenésem is volt egy kicsit. Nem tudom ez számít e. Lassan felszívódó cukrokat tartalmazó ételt ettem előtte pár óraval.
2018. ápr. 25. 14:37
1 2 3
 1/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
2,8 az eléggé kevés, szerintem hibás az eredmény.Hypoglikémiás kómában kellene lenned ettől.
2018. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Elég butaságokat írsz! Nem tudom mikortól esik valaki hipoglikémiás kómaba de 1.9nél pl. még biztos nem!
2018. ápr. 25. 16:35
 3/22 anonim ***** válasza:
Egyéni, hogy ki mitől esik kómába. Simán lehet ez egy valós érték.
2018. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Valóbban elég alacsony volt neked.

Mivel semmi más baj nincs, így szerintem szerezz be egy vércukor mérőt otthonra biztos, ami biztos alapon.

Akkor tudod mérni, és ha ingadozik, vagy alacsony, esetleg magas lesz akkor fordulj orvoshoz azonnal.

2018. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%

Te kérdezel butaságokat.

Simán kómába lehet esni ettől is akár, de legalábbis eléggé szarul éreznéd magad, amúgy 3,6-tól jó.

A másik meg az, hogy hogy kérdezed ezt meg itt, mikor egy ilyen eredményt először is azonnal orvosnak meg kell mutatni és ő meg biztosan elmondaná, hogy itt valami nem stimmel, a laboreredményen csillagozva van.

2018. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló:

[link]


Itt pont 2,8 le van írva, sőt magasabb értéknél is lehet, persze ez nem feltétlenül van így.

A másik ok lehet az, hogy rossz kémcsőben vették le a vért vagy nem megfelelő sorrendben vették le a kémcsövekbe, ilyenkor lehet rossz az eredmény.

Olyan lassú felszívódó cukor nincs (bár nem is értem magát a kifejezést sem mire akarsz ezzel utalni), ami pár órán át ne lenne jelen a vérben, mint glükóz.

2018. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mivel kórházban vették le a vért semmi nem volt becsillagozva. Az ő tartományuk szerint 3.9től jó. A lassan felszívódó cukrokat tartalmazó étel pl. A barnarizs hallal. De már megbántam ezt a kérdést mert nem ennyire értetlen, tájákozatlan és tapasztalasztalatlan emberek válaszaira számítottam. Pár éve a kórházi szobatársam 36 órás éheztetéses vizsgálaton volt. Mikor 1,9 volt a cukra kezdte nem jól érezni magát de még simán kiment szólni, hogy mérjék meg. Még pár óráig enni sem kapott. Semmi nem történt, nem ájult el. Na ennyit a kómáról. Van vércukormérőm. Akárhányszor mértem mindig normális volt.
2018. ápr. 25. 20:32
 8/22 A kérdező kommentje:

Ja és a műtőorvosom csak átküldte a leletem azzal, hogy minden rendben. Ennyit arról, hogy azonnal fussak az orvoshoz 🙈 Reméltem, hogy olyan ír akinek van/volt hasonló tapasztalata nem olyan aki unatkozim és hallott már valamit a.szomszédnenitől annak az ismerősének a rokonáról aki cukorbeteg. A fruktóz pl lassabn felszívódású cukor a glukoz meg gyors....

A rostok isclassítják a.cukor felszívódását húsban meg halban nincs is. De jó, hogy nekem kell magyaráznom a saját kérdésem alatt. 🙈

2018. ápr. 25. 20:39
 9/22 A kérdező kommentje:
6. Köszi a cikket.
2018. ápr. 25. 20:55
 10/22 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kórházban ugyanolyan lelet van a laborról, mint amit megkap az ember, ha laikusként elmegy vérvételre, vagy továbbítják pl. a háziorvosnak és ott is csillagozva van, ha nem jó.

Nem feltétlenül kell kómába esni, de ezt ketten is írtuk már, laikus meg nem vagyok, mert kórházban dolgozok és tudom milyen buktatók vannak és milyen hiányosságok lehetnek. Leeshet a cukor stressz miatt is, akármilyen más betegség miatt is. Ha 3,9-től jó ott az eredmény, akkor a 2,8 szerinted több vagy kevesebb?

A glükóz nem szívódik fel, mert az eleve a sejtek energiaforrása, az már nem alakul át semmivé, azonnal tudja a szervezet hasznosítani, a vékonybélből nagyon gyorsan eljut a sejtekbe.

A fruktóz is vékonybélből, bár lassabban szívódik fel, ezért a vastagbélbe is kerül és ez a baktériumok táptalaja, gázok, savak keletkeznek, emiatt puffadás, fájdalom, hasmenés lehet. Fruktózra egyébként a szervezetnek nincsen szüksége energiaforrásként.

Ha eddig nem volt jele annak, hogy cukorbeteg volnál, akkor meg egy mérés az nem mérés.

2018. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!