Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet valakinek rossz a...

Mitől lehet valakinek rossz a tüdőkapacitása fiatal korban?

Figyelt kérdés
Olyan gyenge, a tüdőm, mint egy dohányosé, pedig életemben nem dohányoztam. 200 méter futás után úgy érzem kidőlök, de nem azért mert fáj a lábam vagy fáj az oldalam, hanem mert egyszerűen úgy érzem nem kapok elég levegőt. Futni, vagy inkább kocogni max 1 km-t tudok egyhuzamban és azt is végigszenvedve, utána meg vagy fél-egy óráig folyamatosan köhögési ingerem van. Mitől lehet ez? 18L
2018. ápr. 28. 21:45
 1/4 anonim válasza:

Pontosan ez volt velem is a baj futas kozben. Iskolaban mindig en voltam az utolso, mivel egyszeruen nem birta a tüdőm a futast. Hozza kell tennem, hogy ket eves koromban lazgorcsot kaptam, a tüdőm majdnem elegett. Az mentett meg, hogy az anyukam hideg viz ala tett es ugy kaptam levegot. Het eves koromban tudogyulladassal fekudtem 2 honapot a korhazban. Nemreg, olyan 1-2 eve voltam orvosnal kohoges miatt es egyik doki azt mondta, asztmam van, masik nem fejezte ki magat ilyen egyertelmuen, de azt mondta, valami nincs rendben. Kaptam inhalatort es ha kohogesi roham kap el, akkor kell csak hasznalnom. Voltam tüdő rtg-n, ott mondta a doki, hogy a jobb felevel valami nincs rendben. Emellett anyai nagyapam tüdőbeteg volt, szoval, tole is esetleg orokolhettem a gyenge tüdőkapacitasom.

En azt ajanlanam, hogy menj el orvoshoz es mondd el neki a panaszaid. Lehetseges, hogy vmi tenyleg nincs rendben a tüdőddel.

2018. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam még a 600m sem lefutni. Felnőtt koromra derült ki, hogy van egy kis szívrendellenességem. Ami nem minősül betegségnek de a futásnál gondot okoz. Én ezért nem kaptam levegőt. Érdemes kivizsgáltatni egy szívultrahang kimutatja. Annyiban kell változtatnod az életviteleden, hogy futásból fel leszel mentve. Mert az túl intenzív. De minden picit kevésbé megeröltető sportot lehet. Futni id csak lassan és ne a maratont. Persze lehet tüdőprobléma is. Ezt csak a tüdőgondozóban tudod kideríteni. Viszont légzőtornával sokat javíthatsz a tüdőkapacitásodon. A tüdőgondozóban tudnak beutalót adni rá.
2018. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogyjál le.
2018. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. 2. Vagyok. Én nem voltam/vagyok kövér. Lehet a kérdező sem az. Ez nem azon múlik ki hány kiló sajnos.
2018. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!