Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Chron betegek ti mit főztök...

Chron betegek ti mit főztök diéta alatt?

Figyelt kérdés

Most diagnosztizáltak és az orvossal csak a biopszia szövettani eredménye után konzultálok. Addig a felírt gyógyszert (Pentasa) szedem és próbálok diétázni. Eddig futártól rendeltem ebédet. Ismertek-e olyat, akinél van Chron diéta, vagy magatok főztök?

Ha igen, miket?

Szedtek valamilyen táplálékkiegészítőt, vagy vitaminokat?



2018. febr. 22. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

crohn

és mindent ehetsz, ami nem bánt, amit bírsz. Alap egy kvázi epebeteg diéta, vagyis a túl zsíros, túl fűszeres ételeket kerülni kell. Ezen felül gondot okozhatnak a puffasztó, nagyon rostos ételek.


Kb azt tudnám mondani, hogy krupli, rizs, bulgur, tésztafélék, sült, párolt, főtt husok simán mehetnek gond nélkül.

Persze van, aki a méregerős csilis babot is megeszi következmények nélkül, és van, hogy a párolt csirkemell is (sőt, a pohár víz is) átfut az emberen.


Ki kell tapasztalni.

Kitartás!

2018. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

:-) Még olyan új a helyzet, hogy leírni sem tanultam meg...

2018. febr. 22. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit eddig a futártól rendeltél kaja, okozott gondot? ment tőle a hasad? fájt? vérzett? ha nem, akkor nyugodtan edd tovább.
2018. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, mindentől fájt gyakorlatilag. Az otthon készítettől is. Azonban eddig olajban sütöttünk otthon is és a rántások, habarások is hagyományosan készültek. Írtak a neten valami száraz rántásról, de azt nem tudom mi az.

Csak pár napja tudom, mi a gond, de szövettani eredmény még nincs, gondolom csak akkor lesz biztos. A szép csak az lenne, ha emellé még gluténérzékeny is lennék. Ez majd szövettanból, laborból derül ki. Csak addig nézelődök, érdeklődök forumokon, hátha okosabb leszek.

2018. febr. 22. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Kiderült már mi a baj? Én most járok az elején...

2019. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!