Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Németországban dolgozom ha...

Németországban dolgozom ha haza megyek Magyarba és ott szabadságom alatt megbetegszem akkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel eltörik a lábam. Vagy megfázom, napszúrás akkor mi történik? Német biztosítónál vagyok. AOK.
2018. máj. 12. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindenképp elmennék itthon dokihoz (aztán lefordíttatnám az igazolást - sajnos ezt nem fogod megúszni szerintem , ráadásul hivatalos fordítás kell, ami marha drága), aztán a megfelelő, hivatalos orvosi és szakfordítói pecséttel egyaránt ellátott igazolást és annak fordítását - miután előtte lefénymásoltam mindkettőt - az eredetit és a fordítást is -, hogy meglegyen magamnak, ha urambocsá' másodpéldány kell, vagy elkeverik, vagy valami egyéb gebasz van -, szóval az eredetit pedig leadnám Németben.


Ha eltörik a lábad, az alsóhangon 2 hónap, még egy szimpla bokatörés is, amit NEM kell műteni (ha nem mozdul el a csont - tudom, nekem ilyen pechem és a pechben mákom is volt egyszerre)

2018. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

NEm kell semmiféle hivatalos fordítás.

Kint kell kérned EU-s biztosítási kártyát (mint amit itthon kérhetsz, ha kiutazol külföldre), azzal vehetsz igénybe ellátást itthon.

2018. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
olyan kártyát kaptam alapból aminek a hátlapján felvannak tüntetve az eu-s adatok. és ráis van írva hogy europai kártya
2018. máj. 12. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Az kell itthon :)
2018. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és a munkahelyemmel mi lesz? Pl:2 hétig nem tudok vissza menni.
2018. máj. 12. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Az itteni orvos igazolja a keresőképtelenséget.
2018. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Imádkozz, legelőször is, hog egyáltalán fogadjanak :D


Minket érvényes külföldi biztosítással hajtottak el, mert az orvosnak "nem volt kedve" adminisztrálni.

Pedig jogszabály szerint UGYANOLYAN ellátásban kell(ene) részesülnünk, mintha otthon lennénk biztosítva, NEM csak sürgősségi eset.

2018. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az itteni orvos igazolja, de azt bizony utána le kell fordíttatni németre :)


Miért? Mert nem várhatod el, hogy Ő fordíttassa le, mikor NEKED kell :D

2018. máj. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!