Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat a torkom?

Mitől fájhat a torkom?

Figyelt kérdés
Tegnap óta hirtelen elkezdett fájni a torkom és sajnos nem tudom mitől. Néha nyelési nehézségem is van, és csak nyelésnél fáj. Pont 3 hónapja volt mandulaműtétem, kivették mindkettőt. Lehetséges, hogy tegnap előtt hirtelen ettem a jégkrémet? Már összeolvastam mindent, hogy gégerák. Nem köhögök, nem csuklok evés után, nincs csomóérzet a torkomban, nincs szagos leheletem, nem vagyok berekedve. Dohányozni bulikban szoktam, ami azt jelenti, hogy 3-4 hetente 0,5-1 doboz cigi.. 19 éves vagyok, fiú

2018. máj. 13. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Megnyugtatlak, hogy nagyon nagy valószínűséggel nem gégerákod van, legalább is nem hinném. Torokfájás, nyelési nehézség simán lehet baktériumos, vagy vírusos megfázástól, torok gyulladástól. Mondjuk ha elázol a hideg esőben, hiába száradsz meg, könnyen meg lehet fázni. Pláne ha pl. valakinek átázik közben a ruhája, cipője esetleg. Plusz, ha tömegközlekedsz, ott is el lehet kapni náthától kezdve az influenzáig mindent. Lehetséges jégrémtől is, de ahhoz túl sokat kellene enned a hőségben, bár mostanában nem ez volt a jellemző. Általában még a mandula műtét után is engedélyeznek egy gombóc fagyit, szóval nem ez lehet a gond. örülök, hogy nem köhögsz, mert az eléggé vacak szokott lenni - és az összes többi tünet nincs, amiket felsoroltál. Viszont: ha teheted, a dohányzást leépíthetnéd, nem tesz jót sem a keringésnek, sem a tüdődnek, hogy arról ne is beszéljünk az általa okozott érszűkület hat az intim részekre (impotenciát okoz előbb-utóbb). Ha csak 3-4 hetente dohányzol, akkor talán le is tudod építeni. Visszatérve a témára: Én a 32 éves eü. tapasztalatommal annyit mondanék:

- 3x1 Strepfen fertőtlenítő tbl. étkezések után. (Lehetne Strepsils is, de a Sterpfenben van fájdalom csillapító)

- Nagy adag Vitamin C (Pl. 500 mg rágó tbl. 3x1-2)

- Bőséges folyadék bevitel (ha szerezed a citromos teát előnyös, de nem citromlével, hanem igazi citrom karikákkal) Mondjuk: mézes-citromos tea. A mézet forró teába ne tedd, mert az értékes hatóanyagai lesznek oda.

És ezt minimum 5 napon át.


Még annyit tennék hozzá, a mandula műtéteddel kapcsolatban:

- Sosem örültem, mikor a gyerekeknek mandulaműtétet javasoltak, mert maga a mandula egy szűrő. (Nyirokcsomó - ami épp megfogná a bacikat, mielőtt az agyat érné valami. Persze nem ez az egyedüli nyirokcsomó, de elég nagy)

Kidobatni (műtéttel eltávolítani) akkor érdemes ha egy évben mondjuk 3-4 x van tüszős, azaz gennyes mandula gyulladás, mivel az a szívet, és az ízületeket teszi tönkre. Az én "praxisomban" volt olyan kis srác, akinek kétszer kellett mandula műtétre mennie, mert visszanőtt. Harmadszorra úgy hagytuk. Nyilván oka volt, hogy valahogy folyton visszanőtt neki, de gondolom már ő is unta, mert a mandula műtét nem egy leányálom, de ezt te is tudod.

Szóval, ha mégis visszanőne a mandulád, és nincs állandóan tüszős mandulád (tonsillitis follicularis), akkor hagyd. Lehet, hogy közben már helyre jöttél, de ha mégsem: gyógyulj meg mielőbb! :)

2018. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!