Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívdobogás érzet egész nap,...

Szívdobogás érzet egész nap, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
hello. kb másfél hónapja tart, hogy egész nap érzem a szivdobogásom, ha pl fekszem vagy ülök vagy egy olyan helyzetben vagyok akkor még a testem is lüktet/mozog olyan szinten ahogy a szivem ver. Több kivizsgáláson voltam már, de nemigazán találtak semmit. Volt már valakinek ilyen? Vagy ha tudja mitől lehet ez? 23F

2018. máj. 27. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kivizs.on voltál hogy nem találtak semmit. Vagy szapora a pulzusod ilyenkor, vagy stresszes vagy, pánikolsz, vagy szívsz valamit amire allergiás vagy.
2018. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kardiologus. Teljes körű vérkép. Pajzsmirigy panel.

Nem, nem szivok semmit, sőt, kb 1 hónapja diétázom is, mivel candida pozitiv lett. koffeinos dolgokra erzekeny vagyok, így se kv-t se energiaitalt, kólát nem iszom.

2018. máj. 27. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a kardiológián volt szívultrahang, ott biztos kiderült volna, ha valami szervi probléma okozza a szívdobogás-érzést. Sima EKG-val nem.


Én kb. 15 éve (!) érzem szinte folyamatosan a szívdobogásomat, persze kivéve, ha "nagyon elfoglalt" vagyok; de nyugalmi helyzetben mindig, most is. Akkor szoktam nagyon megijedni, amikor nagy ritkán nem... :D

Nekem ez egy baleset után kezdődött, szóval stressz-eredetű. Csak azt nem tudom, miért nem múlt el. :(

A dokik azt mondták, hogy a vegetatív idegrendszer tud ilyet csinálni.

2018. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
volt ultrahang, mindent rendben találtak. Nekem is azt mondták, hogy a vegetatív...de akkor mivel tudnám megszüntetni..?! :)
2018. máj. 28. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem először nyugtatót írtak fel, de csak pár napig szedtem, nem akartam rászokni. Utána már meg se említettem a dokinak, nemhogy új doboz felírását kértem volna; ő meg szerintem nem is emlékezett már rá...

Szóval passz, fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni ellene. Ha tudnám, már tettem volna a 15 év alatt. :D

De egyébként most már három éve járok kardiológiára is túl szapora pulzus miatt; legutóbb megemlítettem a doktornőnek, kb. annyi volt a válasz, hogy "előfordul", és hogy "sokan érzik".

Ha esetleg majd a jövőben tudsz valamit netről vagy dokitól, szólj. :)

2018. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Más panaszaid esetleg vannak? Mert nekem ez csak az eggyik :D egyebkent nyugtatot en is probaltam mar, érzem a hatását de, nem attól még nem múlik el se az érzet, se gyorsabb sziv veres. Nyugalmi helyzetben mikor jól megy 70 de legtöbször 80, és 90 is volt, sztem ezek ahhoz képest, hogy ül az ember, nem rendes.
2018. máj. 28. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Óóó, a régi szép idők, amikor tini koromban még nekem is csak 70 volt a nyugalmi pulzusom... :D


Már akkor is zavart, akkor még a 60-at tartották normálisnak; a doki bácsi elküldött EKG-ra, de az jó lett, szóval ennyi, nem küldött tovább.


Aztán jó pár év eltelt, jött a baleset, és azt vettem észre, hogy 80 a nyugalmim, reggel, ébredés után. Kis mozgásra meg (pl. fél óra gyaloglás) felszökött 100-110-re. Egy barátnőm mondta erre, hogy olyan, mintha mindig futnék... Egyszer még az ügyeletre is bementem, de ott is jó lett az EKG.


Aztán 4 évvel ezelőtt volt egy nagyon stresszes időszakom, és nem egyszer rosszul lettem az utcán, meg kellett állnom, vagy le kellett ülnöm pl. postán, patikában. 120-as pulzusaim voltak. Akkor egyszer kihívtuk az ügyeletes orvost, ő valamit megnyomott a nyakamnál egy rövid ideig, attól azonnal lement kb. 70-re. De mondta is a doki, hogy ezt egyedül ne próbáljam meg. :D


És azután sikerült végre kiharcolnom a házi orvosnál, hogy írjon beutalót kardiológiára (mert addig ragaszkodott ahhoz, hogy "csak a vegetatív idegrendszer"...)

Ott derült ki szívultrahanggal, hogy van valami billentyű elhajlásom vagy mi, nem jut eszembe a pontos neve, és ez is okozhatja a magas pulzust. A doktornő szerint ez magas, vékony alkatú embereknél gyakran előfordul. Kaptam rá bétablokkolót, ezt két évig csak alkalmilag szedtem, mert pár nap után egyik este nem éreztem a szívdobogásomat, megijedtem, megmértem a pulzusomat, és csak 60 volt. :D

A doktornő nem tiltakozott, egy másik orvos viszont később azt mondta, hogy ilyet még nem hallott, hogy valaki nem rendszeresen szedi.

Most úgy egy éve már rendesen, naponta szedem, kivéve amikor elfelejtem.


Remélem, elég részletesen írtam le, hogy okosodj. :D

2018. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor mi nagyon egy cipőben járhatunk :D mivel nekem is reggel már 80, illetve ha elkezdek jarni vagy kisebb megerőltetett munkát végezni akkor érzém, hogy rögtön nagyobb, vagy pl evés után is megemelkedik jelentősen.

Ultrahangon nálam aztmondták minden oke.

2018. máj. 29. 13:24
 9/9 anonim válasza:
Nekem kb 2 éve kezdödőtt.Tavasz környékén lehetett. Iskolában volt valami kötelező szűrés megneztek hany cm magasak vagyunk megneztek hany kg vagyunk meg a vernyomasunkat is megnézték. Nálam azt irta a Védő nő hogy 129 a pulzus szamom. Edig soha nem tapasztaltam ilyet nem is tudtam mi az a pulzus. Utana neztem es kezdtem ra jonni mi is az. Ra egy hettel mit nem sejtve ujabb vizsgalaton kellett reszt venni ahol az orvos no is ott volt. Mi nagyban megyunk fel oda futva en legalabbb is.Ha futunk pulzusunk felmegy is igy amikor mondtam orvosnak futottam mondta hogy 3 percet ujjek le. Igy tettem de ideges voltam nagyon.Aztán szolítottak engem hogy jöjjek kérdeztek dolgokat pl van e csaladba orokletes betegseg v szedek e gyogyszert. Szep nyugodtan valaszoltam ra. Aztan mondta vegyem le a polomat sejtettem hogy a szívemet akarják meghalgatni. Izgulástól felszaladt egekbe a pulzusom. Nekem semmit nem mondtak orvosi nyelvel beszeltek egymassal es magas szamokat hallottam es hogy szívritmus zavar lehet de nem biztos. Akkor hallottam elöszőr ezt a fura kifejezést.Aztan mondtak hogy Vernyomast nm erdemes merni mert ugy is alacsony vagy valami ilyesmit mondtak es vissza mentunk az osztaly terembe.Nem voltam boldog elozo hettel ezelotti vizsgalatot leirtak mindenkinek egy lapra en azonnal kidobtam akkor meg nm gondoltam hogy ilyen nagy jelentosege lesz. Teltek a honapok neha neha magas volt a pulzusom. Egyszer a nagymamamnal mertuk a pulzusom es ulo helyzetbe 136ot mutatott es mondtak ez nm normalis en meg a temat elejtettem es tobbet nem esett szo erol. Feltem mindentol foleg az orvosoktol.eltelt egy év nem volt orvosi vizsgalat iskolabol sose hianyoztam nm voltam sose beteg. Igy orvosnal sz8nte 1 eve nm voltam. Arra emlekszem neha ereztem a szivem dobogasat de nem tulajdonitottam nagy jelentoseget nm zavart semmiben . Este sem zavart nem ereztem semmit. Jo sokáig így volt gondoltam mar nincs baj de 2020 ban elő jött megint es egyre durvabban elejen neha ereztem szivem lukteteset egyszerre aztan hol dobbant nagyott hol kisebbet. Futasnal is hamar kifaradtam tesi orakon. Karsntenban ismet jobb volt de mindennap ereztem szivem szivritmusanak utemet hol este hol regel valtozo volt . Szeptemberbe ismet jo volt es ebben utolso par honapban azt vettem eszre faradt vagyok szinte minden nap es estenket leizadom es neha az volt felaltam es 5 masodperce a vilag elsotetul elottem es megrazom a fejem es nincs baj de ez eddig nem fordult elo. Szinten a fulembe mar erzem szivem lukteteset ezt mar tudom nem norrmalis.Egyik tesi oran futottunk es rosszul lettem szurt a melkasom es nehezlegzesem bolt tesi tanarnak annyit mondtam elmegyek inni. El is indultam de szedultem is es homalyosabban lattam es vissza menet osszestem gondolom elajultam. Vedono epp arra jart gyorsan felcipeltek kezdtem megint latni fel percre ajultam el de nem akartam. Es megvizsgalt es azt mondta pihenjek mjg jon a mento en ismet ugy gondoltam istenem nem hiszem el nem akarok mentoben lenni utalom a korhazakat. Ketszer boltam korhazba a magas laz miatt meg gyermek koromban. Es megmondom hogy ez volt szamomra legrosszabb elmeny. Most hamarosan mutenek. Azt ajanlom mindenkinek hogy barmi ilyet eszlel ne hagyja vizsgalat nelkul mert mutet halal is lehet a vege. Ha meg nincs baj akkor megnyugodhatunk.Én most félek a legjobban😭 de ez főkként az én hibám volt.
2020. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!