Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Munkahelyi egészségkárosodás?...

Munkahelyi egészségkárosodás? Lejjebb folytatódik)

Figyelt kérdés

Az történt hogy dolgoztam egy helyen ahol pénzzel is kellett foglalkoznom és amíg ott dolgoztam a két csuklóm felett ekcéma alakult ki. Azelőtt soha nem volt ekcémám és azt gondolom hogy a munka miatt keletkezett. A kérdésem az lenne hogy ezzel lehet-e pert vagy amit ilyenkor szokás indítani.

A válaszokat előre is köszönöm!


2018. jún. 2. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudsz pert nyerni, mert nem tudod bizonyítani, hogy az ekcéma tényleg a munkád miatt jött ki.

Ekcéma 2 csoportra osztható, ahol az egyik csoport pont a hajlam miatt alakul ki vagyis eleve a szervezetedben van, csak kiújul.( kisbabáknál, gyerekeknél is előfordul allergiás ekcéma.

Mivel képtelenség bizonyítani, hogy a munkahelyeden valami vegyszer, anyag váltotta ki, így esélyed sincs nyerni. Azt, hogy sosem volt ekcémád, nem jelenti azt, hogy soha nem is lappangott benned.

Csak 1 példa igaz nem ekcéma.

Nemrég meghalt a nagymamám 85 éves volt. Boncolás után mondta az orvos, hogy szegény mamának komoly orrpolipja volt. Anyum csodálkozva mondta, hogy ez képtelenség, hiszen soha nem volt problémája a légzéssel, nem horkolt, még a mandulái is megvoltak. Az orvos annyit mondott, hogy az emberek 60%-a leéli úgy az életét, hogy nem is tudja, hogy van orrpolipja.

Az ekcéma ugyanilyen. Sok ember leél egy életet úgy, hogy észre sem veszi, hogy ekcémája van vagy hajlamos rá.

2018. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nagyon stresszes munkahelyen magas vérnyomást, refluxot, májelégtelenséget kaptam. El kellett jönnöm.De mikor odamentem dolgozni, mondták hogy nagy a stressz, láttam a legelső munkanapokon is, mégis maradtam.Tehát nem perelhetem be a céget, tudtam mit vállalok, az hogy az én szervezetem ilyen szarul reagált, az az én bajom.Munkatársaim még ott vannak, semmi bajuk, de volt aki infarktust kapott.Ha ennek ellenére maradnak, az ő bajuk.

Te is tudtad hogy pénzzel kell bánnod,vállaltad, nem a cég hibás azért, hogy nem bírod a pénzt elviselni.Lehet nem is attól lett ekcémád.

2018. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!