Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak egyszer eszek egy...

Ha csak egyszer eszek egy nap, ebédet (normál ebédmennyiséget, nem többet, mint alapból) lesz valami bajom? Vagy ez lehet normális egyes embereknél, mindenféle egészségkárosodás nélkül?

Figyelt kérdés

Jól érzem magam így is, reggelizni nem bírok, suliban nem eszek, késő du szoktam otthon ebédelni. (egyszerre persze nem bírok többet enni így se) este meg már nem vagyok éhes, szóval a vacsi is kimarad.

Fogyni nem fogytam egy fikarcnyit se, hogyhogy? (Nem is célom a fogyás amúgy, csak furcsállom) Valahogy így álltam be a suli miatt, remélem nem lesz belőle probléma


2017. jan. 17. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha egy evésre meg tudsz enni a napi kalóriaszükségletednek megfelelő mennyiségű ételt (nem tudom, ez mennyi, nem írtál súlyt, magasságot stb.), és nem fekszi meg a gyomrod, akkor nem fogsz fogyni.

Egészségesnek még így sem mondanám, de lehet, hogy nem lesz bajod. Arra viszont oda kell figyelned, hogy abban az egy étkezésben meglegyen a napi minimum fehérje- és zsírmennyiség, sok zöldséggel a rostok és vitaminok bevitele végett.

Bár vannak kétségeim, hogy egy étkezéssel minden fontos tápanyagot és egész napra elegendő kalóriát be tudsz vinni.

2017. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jan. 18. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobbára egyetértek az előttem íróval.


Én egyszer eszem egy nap, mivel nekem jelenleg ez az ideális. Odafigyelek a mennyiségre s az összetételre s csak azért eszem kalóriadeficitben (ami nekem elég nehéz, de jó étrenddel megoldható), mert szálkásítok. Egy ideje már a napjaim zömén így csinálom és nem fogytam, mert az nem az étkezések számán múlik.


Kinek jó ez, kinek nem. Nőknek általában nem jó az időszakos böjtölés, nemhogy ez az extrém formája, de persze vannak kivételek. Ki kell tapasztalni.

Tápanyagbevitel szempontjából ugyanazt kell betartani, mint több evésnél. Egyszerűen egyszerre eszed meg a napi mennyiséget. Ha erre nem vagy képes, akkor neked többször kell enned. Nem mindenkinek esik jól ez a stílus, természetesen, de van, akinek ideális. Ez adott embernél is változhat az élet folyamán s étrendfüggő is. A napi egy evés gyakoribb extrém szénhidrátszegény diétákban, de persze máskor is előfordul, akár fogyási célból, akár nem. Van, aki tömegeléskor is napi egyszer eszik.

2017. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egeszseges az alacsony kaloriabevitel, ugyanis szerintem kizart, hogy egy etkezessel be tudsz vinni több ,mint ezer kaloriat (mert a nap folyaman a minimum felhasznalas több, mint ezer kaloria)
2017. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!