Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » S. O. S. Tömény nátronlúgot...

S. O. S. Tömény nátronlúgot (nátrium-hidroxid tömény oldat) ittam véletlenül, lement pár korty a torkomon és fáj az egész tápcsatornám. Lehet tőle vmi bajom, menjek el orvoshoz?

Figyelt kérdés
A nátrium-hidroxidot (marólúg) szappankészítésre szoktam használni tömény oldatban (2 dl vízbe 1 evőkanál pikkelyes NaOH),amit normál pohárba töltök,ma sajnos összekevertem a poharakat és véletlenül a vegyszerbe ittam,amiből 2-3 korty lement a torkomon-nagyon fáj és göröngyös a nyelés,szerintem szépen kimart egészen a torkomtól a gyomromig. Szerintetek menjek el orvoshoz?

2018. máj. 7. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
AZONNAL rohanj az ügyeletre
2018. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azonnal.
2018. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal bemennék az ügyeletre.
2018. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Azonnal spuri a kórházba, lehetőleg egy nagyobb helyre, ahol van gasztroenterológia és a biztonság kedvéért intenzív osztály. Ha tudsz, igyál pár korty tiszta vizet, bár ha több idő eltelt azóta, már édes mindegy. Viszont orvos lásson minél előbb!
2018. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Kamugyerek
2018. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

(1) Mentőt kell hívni.

(2) Nem tárolunk veszélyes anyagot ivópohárban, sőt, semmilyen élelmiszertárolásra rendszeresített edényben. Ha mégis, akkor jól láthatóan felcímkézzük. Nem tesszük a maradék permetszert a gyerekünk kedvenc bögréjébe. Nem teszünk gyöngyvirágot üvegpohárban vízbe (mérgezővé válik a víz, amit esetleg elfelejt kiönteni, aki kidobja a hervadt virágot.)


Remélem, csak kamu a kérdés, ha tényleg megittad volna, nem ide írogatnál. Btw a nátronlúg megmarja az üveget, szóval nem életszerű pohárba tölteni.

2018. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, Darwin-díjra pályázol-e? Abból ítélve, hogy:


- olyan hülye vagy, hogy ivópohárban tartod

- olyan hülye vagy, hogy össze is kevered a vízzel

- olyan hülye vagy, hogy veszélyes vegyszerrel dolgozol úgy, hogy fogalmad sincs se a hatásairól, se az elsősegélynyújtásról (szájöblítés azonnal)

- olyan hülye vagy, hogy a Google-t sem ismered

- olyan hülye vagy, hogy mentő hívása helyett ide írogatsz


... nos ebből nekem az jön le, hogy tényleg jobban teszed, ha nem csinálsz semmit, sőt, még iszol pár pohárral. Jót tennél vele az emberiség génállományának.

2018. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez most kamu kérdés, vagy tényleg ennyire hülye vagy?
2018. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Attila Bé ***** válasza:
24%
Szerintem szedj be c-vitamint, az segit (aszkorbinsav, semlegesiti a lugot). Nekem mèg megfázásra is jo volt, nem kellett doki, igazi csodaszer! Csak várd meg, mig felszivodik (kb. fèl ora)! Ha utána is ugy èrzed, hogy mar, kortyolgass sosavat (ovatosan, csak 1-2 dl-t egyszerre!), az is semlegesiti a csunya lugot.
2018. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#9:ezt most komolyan írtad?
2018. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!