Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelési inger: mi...

Gyakori vizelési inger: mi lehet a bajom pontosan? Milyen dokihoz kellene mennem vele?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy néha extrém gyakran kell pisilnem (kb 5 percenként), és akkor nagyon.

Teljesen véletlenszerű, hogy mikor jön rám, és mennyi ideig tart - pl egyszer előjön 1 órára, majd elmúlik, utána egy hétig semmi bajom, aztán 4 napig folyamatosan ez van, utána 1-2 hétig semmi, és így tovább.

SEMMI más tünetem nincs, és ha elmegyek wc-re, akkor normális mennyiségűt pisilek, nem többet, nem kevesebbet.


Ötletem sincs, hogy mitől lehet ez, mert minden betegség, aminek utánaolvastam, produkál más tüneteket is, de nekem csak ennyi. Kb mintha folyton sört innék.


Valaki hallott már ilyenről? Mi lehet ez? Tipp?

Milyen orvoshoz kellene mennem vele? Urológushoz? Vagy nődokihoz, mert lehet hogy valami nemibetegség okozza?


N


2018. jún. 11. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Terhesség kizárható? Lehetséges,hogy csak felfáztál. Először is menj el a háziorvosodhoz,aztán majd ő tovább küld ahová szükséges!
2018. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Terhesség kizárt, felfázásnak meg van még több tünete, ami nálam abszolút nem jelentkezik :(

A háziorvosom elérhetetlen távolságra van (több száz km), úgyhogy valami magán dokihoz akarnék menni a közelben, csak nem tudom, milyenhez lenne érdemes.


---


Elfelejtettem: mikor ilyen problémás időszakom van, akkor RENGETEGET számít, hogy ülök vagy állok. Értsd: ülve max 10 percet bírok két pisilés között, állva 2-3 órát..... (Pedig világ életemben jobban tudtam "tartogatni" ülve.)

Ilyenről még sose hallottam. :/

2018. jún. 11. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Cukorbetegségnek is lehet ilyen tünete.
2018. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség, pánikbetegség.
2018. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

De annak is vannak más tünetei, amiket én nem tapasztalok.


Most egy külföldi fórumon valaki azt írja, hogy neki is ilyesmi problémája volt, és feltűnt neki, hogy mindig azután jön elő, hogy ginszeng cseppet vagy tabit használ, mióta abbahagyta, nem volt semmi tünete.

Ha reggel teázok, akkor rakok bele ginszeng cseppet. Ahányszor előjött ez a problémám, előtte MINDIG ittam ginszenges teát, vagy zöld teát - azt már egy ideje kerülöm emiatt, pedig imádom - viszont fordítva meg nem mindig lett bajom, miután ittam.

De most pl az elmúlt héten:

- kedden ittam egy teát, amiben utólag vettem észre, hogy van zöld tea: órákig szenvedtem és futkostam wc-re

- szerdán csak gyógyteát ittam üresen (pannonhalmi vesetisztító), semmi bajom nem volt

- csütörtökön reggel fekete tea ginszenggel, futkostam wc-re

- pénteken fekete tea üresen, semmi baj

- szombaton reggel fekete tea ginszenggel, órákig szenvedtem

- vasárnap nem teáztam, 6 órás túrát kibírtam egyetlen pisilés nélkül

- ma (hétfőn) megint ginszenges fekete teát ittam, megint rohangálok

Ha teázok, akkor reggel/délelőtt 8 és 10 között szoktam valamikor, és ha aznap rámjön ez a "pisikór", akkor késő délelőtt kezdődik, szóval igazából lehetséges ez alapján.


Lehet ebben valami? Lehet, hogy egyszerűen arra vagyok érzékeny?

Persze most hogy ezt megtaláltam, biztosan hanyagolni fogom a ginszeng cseppet, csak furcsa, mert nem igazán találok ilyesmi mellékhatást a neten a növény leírásánál.

2018. jún. 11. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Először is háziorvoshoz...
2018. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Bemásolom akkor, amit már egyszer leírtam:

"A háziorvosom elérhetetlen távolságra van (több száz km), úgyhogy valami magán dokihoz akarnék menni a közelben, csak nem tudom, milyenhez lenne érdemes."

2018. jún. 11. 17:17
 8/12 anonim válasza:
Reklámoznak a tvben pont ilyenre. Hogy gyakori vizeletre gyógyszer. Vagy csinálj intimtornat. Van fent a youtubeon.
2018. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vércukor tesztet nem nehéz csinálni.

Nálunk volt ilyen a családban, akinek így derült ki. Más tünete nem volt neki sem.

Érdemes ezt megnézni és kizárni, ha még sincs gond.

2018. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hat elso korben az urologus tunt jo valasztasnak, most ulok a rendelo elott, remelem bejutok ma. Aztan majd o elkuld mashova ha kell...

(Szerencsere fogadnak a helyi korhaz szakrendelesen ingyen)

2018. jún. 12. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!