Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon unom, hogy minden nap...

Nagyon unom, hogy minden nap szinte ugyanazt eszem. Mit változtathatnék, úgy hogy továbbra is egészségesen táplálkozzak?

Figyelt kérdés

A napi menüm már majdnem egy hónapja ez:

Reggeli: tojás (főtt, tükör vagy rántotta) abonett kenyérrel vagy zabkása

Ebéd: sült csirkemell zöldségekkel, rizzsel vagy ha nagyon kirúgok a hámból, krumplipürével

Vacsora: újra csirke zöldséggel vagy natúr joghurtos túró


Tudnátok tippeket írni, mivel dobhatnám fel a diétám? A halat ne írjátok, mert azt nem szeretem!



2015. okt. 25. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Kismillió zöldség van, sokféle elkészítési móddal, ugyanez a húsra, de ahelyett is lehet más fehérjeforrást enni.


Kicsit irigyellek, hogy ugyanazt tudod enni, nekem sokat egyszerűsítene, de mindig variálok egy csomót :D Pedig én nem unnám, ha rántottát ennék mindennap, nagy kedvencem s amúgyis roppant változatos már ez az egy étel is.

Már a zabkása is millióféleképpen variálható...


Rizs helyett ehetsz más gluténmentes gabonát is. Krumplipüré helyett akár karfiolpürét vagy vajas répát vagy akármit. Gondolom, nem akarsz nagyon zsíros ételeket enni, kivéve persze a tojást...

A krumplit és a tojást is össze lehet kombinálni, a zöldséget is a rizzsel, egytálétel-szerűségnek...

Curryt is ehetsz, ugyanúgy csirke+zöldség+rizs formában, csak egészen máshogy fűszerezve s összerakva...

2015. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!