Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakran kimelegszem, elsötétül...

Edócsa kérdése:

Gyakran kimelegszem, elsötétül a világ, ha nem ülök le és nem hűtöm le magam, el is ájulhatok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök ezzel a problémával, és mivel a sorozatos orvosi és kórházi vizsgálatok nem hoztak eredményt, csak azt, hogy egészséges vagyok (holott nyilván nem), itt szeretnék érdeklődni afelől, valaki tud-e ilyenről.


A dolog általában kimelegedéssel kezdődik. Teljesen lényegtelen, hogy télen vagy nyáron, de a fő, hogy mindig álló helyzetben ér. Hozzátenném, van, amikor órák hosszát is gond nélkül végig tudok állni, de van, hogy pár percig is elég ácsorognom, és jön a probléma.

A leghatározottabban a kimelegedést érzem, hogy forrónak érzem magam. Sokszor, de nem minden esetben előfordul az is, hogy elsötétül előttem a világ. Ha ilyenkor nem tudok sürgősen leülni valahová, gyakran eszméletlenül esem össze (ami most, terhesen pláne félelmetes, tartok attól, hogy egyszer pont a hasamra esem). Ha leülök és eszméletemnél maradok, mindenem gyenge, jó ideig nem bírok lábra állni, gyakran izzadok és remegnek a végtagjaim. Előfordult már olyan is, hogy egy ájulás után ébresztettek, és mindkét kezem és lábam, illetve a nyelvem is zsibbadt.


A leghatásosabbnak eddig az bizonyult, ha rögtön sikerült meghűtenem magam valahogy. Bármilyen bizarrnak is tűnik, télen a havat szedtem a nyakamba, hogy hűtse a tarkómat, és a kinti mínuszokban szétgombolt kabátban ültem.

Sajnos nyáron nincs lehetőségem hűteni magam, ami abszolút zavaró. Egy normális főzeléket nem tudok megfőzni, mert a forró gőz mellett pár perc alatt rosszul leszek, sem egy jó levest főzni, sem sütni. A boltban nem tudok rosszullét vagy ne adj Isten összeesés nélkül bevásárolni, mert ha rosszul vagyok, eleve nem tudok leülni, mert a boltokban nem is lehet leülni. Van, hogyha dugig a buszmegálló és állnom kell, akkor is rosszul leszek.


A háziorvos már sokszor kapart össze az összeesések után. Mindössze annyit tudunk, hogy a vérnyomásom alacsonyabb az átlagosnál, általában 110/60 110/65 körül mozog. Ám ez még mindig nem ad szerinte okot ilyen drasztikus rosszullétekre (amiben teljesen egyetértek vele).


Nagyon zavaró, hogy sehová sem tudok úgy menni, hogy ne kelljen félnem, vajon rosszul leszek vagy sem.


Ha valaki mondjuk hasonlóban szenved, megkérdezhetném, hogyan kezeli? Vagy netán valaki tudja, mi lehet ez? Súlyos betegség vagy más?



2018. jún. 28. 10:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Pánikrohamra tippelnék én.
2018. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!