Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH ha magas nagy baj van?

TSH ha magas nagy baj van?

Figyelt kérdés
Keresztlányomról van szó,annyit mondott a doki hogy duplája mint amennyi lehetne.most megy majd ultrahangra.

2018. jún. 28. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:

TSH-szint emelkedés néha előfordul "ideiglenesen" is. De az esetek többségében alulműködő pajzsmirigyre utal.

A dupla érték még nem olyan vészes, lehet, hogy még nem is fog hormontablettát felírni a doki.

Viszont azt mindenképp tudni kell, hogy mi okozza. Ha egyszerű jód- vagy szelénhiány, akkor azt könnyű pótolni. Viszont a betegségek kb. 90%-a autoimmun eredetű, az már problémásabb.

Sajnos az orvosok általában nem elég alaposak. Ha esetleg magától nem kér a doki T3, T4 hormonszinteket, ill. antiTPO-szint vizsgálatot, akkor "célozzatok rá", hogy kellene... Ha akkor sem hajlandó, akkor méressétek meg privátban, sajnos rá kell szánni a pénzt (a CentrumLabnál összesen 6 ezer forint a három vizsgálat).

2018. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!volt t3,t4 is de azt nem mondta mennyi. holnap lesz neki ultrahang. meg annyit kérdezett hogy mit eszik?nem kövér.ekg-n minimális eltérést is látott. az mit jelent hogy problémásabb?ami még volt a laborján arra azt mondta hogy azok jók.
2018. jún. 28. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérjetek másolatot a leleltről, az a legjobb, akkor ti is látjátok, hogy miket mértek még egyáltalán.

Az antiTPO nagyon fontos, ha nem volt még, akkor kérjétek. Vagy ahogy írtam, privátban is lehet.


A "problémásabb" azt jelenti, hogy a hagyományos orvoslás szerint nem csinálnak vele semmit, mert azt hiszik, hogy gyógyíthatatlan. A pajzsmirigy-hormont meg lehet pótolni, szóval úgy vélik, hogy akkor ez így oké. Pedig nem, mert rengeteg tünetet okozhat egyrészt, másrészt meg igenis javítható az állapot, visszafordítható a folyamat.

De bővebben majd csak akkor írom le, ha kiderül, hogy a kislánynál is ez a probléma.


Mindenesetre kezdjen el szedni napi 200 mcg organikus szelént (azaz szeleno-metionint), ezt a dokik is szokták javasolni, csak kevesebbet. Amit meg egyáltalán nem mondanak, az az, hogy E- és C-vitaminnal együtt bevéve a legjobb a felszívódása.


Majd írj, ha van bármi új infó. :)

2018. jún. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Amint lesz valami eredmény írok!
2018. jún. 29. 05:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem csinálták meg az ultrahangot,júliusra adtak időpontot. Ki vagyok akadva!
2018. jún. 29. 07:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Most duplája volt a TSH-ja,akkor nemértem miért nem kérte sűrgösen az ultrahangot?!megvárják míg százszorosa lesz???
2018. jún. 29. 09:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az nem növekszik olyan gyorsan. Július pedig mindjárt itt van. És írtam, hogy a kétszeres még nem vészes.

Az antiTPO annál fontosabb, úgyhogy szerintem szánjátok rá a pénzt, és csináltassátok meg sos-ben.

Csak hogy lásd az arányokat: nekem tavaly márciusban volt a TSH-m a reftartomány felső értékének közel kétszerese (4,5 helyett 8,1). Júniusra tudtam bejutni az endokrinológiára, nekem az uh-t azonnal megcsinálták. Ez alapján Hashimoto-gyanú, az uh-s orvos mondta, hogy majd a labor alapján mondható ki a biztos diagnózis. Ehhez képest az endós orvos már írta is a hormongyógyszert, T3 és T4 mérése nélkül; és mint utólag kiderült, nem kellett volna, vagy csak feleakkora adag. Az aTPO-ra én kérdeztem rá, hogy nem kellene-e véletlenül nézni, utólag írta rá a beteglapomra tollal, hogy majd legközelebb legyen az is... Szeptemberben kellett volna visszamennem, de már augusztusra "előrehoztam" magamnak. :D

És most kapaszkodj: az antiTPO-m a reftartomány maximumának közel 90-szerese volt. :(

Erre mondta a doki, hogy ezt nem is fogják mérni később, mert úgysem megy lejjebb.

Elkezdtem utánanézni a dolgoknak, de megálltam ott, hogy napi 200 mcg szelén. És még baromira nem értettem ezt az egészet, hogy hogy működik. Decemberben mérettem privátban antiTPO-t, és megdöbbentem, mert még magasabb lett, kb. 15%-kal nőtt.

Akkor pár napig szinte csak ezután kutattam, olvasgattam angol nyelvű szakirodalmat stb. Átálltam az organikus szelénre, E- és C-vitaminnal, plusz kurkuma, egyebek, étkezésbeli változások (glutén és cukor csökkentése).

És köszönöm szépen, fél év alatt már 30%-kal csökkent az aTPO-szintem. (Vannak, akik ezt akár egy-két hónap alatt is elérik; a vonatkozó kutatások szerint átlagosan 50%-kal csökkenhet 3 hónap alatt.)


Szóval ti még nagyon időben vagytok valószínűleg, és még egyszer: a TSH nem emelkedik olyan gyorsan, az aTPO viszont igen, úgyhogy ezt intézzétek mielőbb.

2018. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a tanácsokat.Most annyit elértem hogy magánba 2 héttel előbb megtudjuk csináltatni az ultrahangot.
2018. jún. 29. 14:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Hahó, mi újság nálatok? Mit mondott az ultrahang és a labor?
2018. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez engem is erdekelne, miujsag azota?
márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!