Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek HIV fertőzött?

Lehetek HIV fertőzött?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 napja voltam együtt egy 18 éves lánnyal, aki előttem elég sok sráccal volt együtt. Védekeztünk, de egy alkalommal lehúzta a gumit, amit én észre vettem szerencsére még behatolás előtt. A nemi szerveink csak érintkeztek. Ezután megijedtem és kérdeztem tőle, hogy fertőzött e. Azt válaszolta, hogy nem az. Szűrésen is volt. Nem erre alapozok, de ebből adódóan elkaphattam tőle valamilyen fertőzést vagy HIV vírust? Orális szex is volt köztünk.

Jelenleg tünet mentesnek érzem magam, bár tudom hogy ennek több hét - hónap kell, hogy észlelhető legyen és vizsgálat is kimutassa.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 2. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, kaphattál el nemi betegsėget. Első körben azėrt ne ilyeneken agyalj hogy hiv. Inkább gomba ės társai. De majd kiderül.
2018. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ez már a 8. ilyen kérdésed, mindig más a sztori, meg privátokat írogatsz


nem unod még?

2018. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Én most regisztráltam az oldalra és ez az első kérdésem!

2018. júl. 2. 09:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Az oráltól is ugyanúgy lehetnél HIV fertőzött. Bár most is kicsi rá az esély, hogy elkaptad. Meg ha a lány egészséges, nem hinném, hogy gond van vele. A fel nem fedezett HIV pár hónapon belül már nem tünetmentes.
2018. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Pár órája felhívtam és mondta, hogy negyed évente jár nőgyógyászhoz. Azt mondta, hogy tiszta, de ezt fenntartással kezelem.

2018. júl. 2. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:
De azt ugye tudjátok, hogy a nőgyógyász nem szűri a nemi betegségeket? A HIV fertőzöttséget vérvétellel lehet kimutatni, a többi nemi betegség meg az STD hatásköre. Ha a lány összefekszik mindenkivel, én biztos nem piszkálnám, de még bottal se. A koton se véd száz százalékosan. Inkább ragadj le egy rendes lány mellett.
2018. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze. Tisztában vagyok vele, hogy a nőgyógyász nem végez ilyen jellegű szűréseket. (De vizsgálatokra elküldheti, ha rendellenességet talál, vagy ő maga panaszol valamit.) Egyet értek veled.
2018. júl. 2. 15:11
 8/13 A kérdező kommentje:

Írtam levelet a hivvonal@hatter.hu -nak és az alábbi válaszokat / kérdéseket kaptam:

(zárójelben az én válaszaim láthatók)


Kissé mindketten óvatlanok voltak. Bár az egyik fél HIV biztonsága, akkor teszttel is alátámasztott. Önmagában egy nőgyógyászati vizit nem feltétlenül jelenti ki, főleg korai lappangó szakaszban. Panasz nélkül, kockázatos szex, előzmény elmondása nélkül nem készíttetnek teszteket. HIV-et sem.

-(A lány állítását a vizsgálatokra, feltétellel kezelem.)


Ha ön nyalakodott és került hüvelyváladék a szájába, és volt netán kiharapott íny, stb. vagy vérző friss seb a szájában szifilisz vagy hepatitisz4B esetleg esélyes.

-(Igen volt orális szex. De nem volt kiharapott az ínyem vagy sebes a szám. Íny vérzésem sem szokott lenni és akkor sem volt, teljesen egészséges a szájüregem.)


Ön járt valaha ezen tesztek valamelyikén? Mert az orális szexben ön is veszélyeztethette szifilisz vagy hepatitisz4B- vel a partnerét. A HIV szerencsére elpusztul a nyálban, a levegőben és a kézen is. HIV tesztre 3 hét elteltével mehet. A szifilisz és hepatitisz4B-nek 6 hetes a kimutathatósága.

-(Én nem jártam még ilyen vagy ehhez hasonló vizsgálaton, mert csak tartós kapcsolataim voltak eddig és azokat is biztonságosan kizárólag csak óvszerrel csináltuk. De ebből az esetből kifolyólag, el szeretnék menni egy teljes körű kivizsgálásra, bár nagyon félek. De jobb tudni róla, mint homokba dugni a fejem.)


Behatoltál gumitlan pénisszel?

Frissebb borotválási, szőrtelenítései seb lehetett rajtad ott lent?

A kb.: 4-6 órás kemény hegeken sem jutnak át a kórokozók, még a szifilisz és a hepatitisz B4 sem, amelyek szívósabbak és órákon át életképesek a szervezeten kívüli térben is.

-(Mindkettőre a válaszom: NEM! Csak a makkom ért hozzá a lány nemi szervéhez pár másodpercre.)


2 nap elteltével legfeljebb a tripper reggeli csípős pisilése jelentkezhet.

-(3 nap elteltével sem jelentkezett semmi ilyen, vagy hasonló! Az aktus óta naponta többször végzek önvizsgálatot a hím tagomon, a bőrömön, a szájüregemben, nyelvemen, de semmi rendellenességet nem tapasztalok. Nincs kiütés, nincs elváltozás, elszíneződés.)


A női HIV fertőzöttség alacsony Magyarországon. 1-5 nő az éves friss kiszűrtek száma.


Magyarország HIV/AIDS statisztika:

[link]

2018. júl. 5. 21:08
 9/13 A kérdező kommentje:

Írtam levelet a [link] rovatba is és az alábbi válaszokat kaptam:



Válasz: “Az orális szex útján is el lehet kapni kórokozókat, de nem a HIV-re gondolok. Ha aggódik emiatt, végeztessen STD szűrést.”


Kedves Doktornő!


Az előző levelemhez, annyit elfelejtettem még hozzá tenni. Ha HIV fertőzött volt a lány, akkor én a leírtak alapján mekkora valószínűséggel kaphattam el tőle? Az aktus után azonnal nagyon alapos intim mosakodást végeztem, illetve kétszer is fogat mostam. Azóta naponta többször végzek önvizsgálatot a hím tagomon, a bőrömön, a szájüregemben, nyelvemen, de semmi rendellenességet nem tapasztalok. Nincs kiütés, nincs elváltozás, elszíneződés. Ma egy kicsit fájt a fejem, de lehet a stressz miatt. Illetve irodai munkát végzek számítógép előtt, úgy érzem, hogy a szememről is fájhat a fejem.


Válaszát előre is köszönöm!


Válasz: “Az esély nagyon kicsi, 1% alatti.”

2018. júl. 5. 21:09
 10/13 A kérdező kommentje:

[link] oldalon:


Dr. Szalóczy Péter válasza a STD fertőzöttség esélye témában:


“Kedves Kérdező!


Szeretném, ha nem terhelné napjait felesleges szorongásokkal. Ha egyszerű gombás vagy bakteriális hétköznapi fertőzést kapott volna, (bárkitől, bármikor) az égő, csípő, viszkető tünetekkel már jelentkezett volna. A HIV fertőzés, mely kezdetben tünetmentes ugyan, de hazánkban nagyon ritka, és kizártnak érzem, hogy fertőzést lehet kapni a hétköznapokban.


De ha nem használtak volna megnyugtató szavaim, bármikor, egy-két hét múlva bármelyik bőr és nemi gondozó rendelőben anonim vérvétellel konkrétan megnyugtathatja magát. Kérem, feledje el ezt az epizódot.”

2018. júl. 5. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!