Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek HIV fertőzött?

Lehetek HIV fertőzött?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 napja voltam együtt egy 18 éves lánnyal, aki előttem elég sok sráccal volt együtt. Védekeztünk, de egy alkalommal lehúzta a gumit, amit én észre vettem szerencsére még behatolás előtt. A nemi szerveink csak érintkeztek. Ezután megijedtem és kérdeztem tőle, hogy fertőzött e. Azt válaszolta, hogy nem az. Szűrésen is volt. Nem erre alapozok, de ebből adódóan elkaphattam tőle valamilyen fertőzést vagy HIV vírust? Orális szex is volt köztünk.

Jelenleg tünet mentesnek érzem magam, bár tudom hogy ennek több hét - hónap kell, hogy észlelhető legyen és vizsgálat is kimutassa.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 2. 09:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Azért másoltam be, hogy megosszam mindenkivel az erre kapott orvosi válaszokat!
2018. júl. 5. 21:10
 12/13 A kérdező kommentje:

Plusz még egy válasz a AIDS SEGÉLY ALAPÍTVÁNY [link] -tól!


"Az Ön által leírt módon a fertőződés valószínűsége gyakorlatilag kizárt.


Ahhoz, hogy a HIV átkerülhessen az Ön szervezetébe, a jelen esetben vagy hüvelyváladékkal vagy vérrel kellett volna szennyeződnie olyan területen, ahol a nyálkahártyáján vagy bőrén hámiány (seb, felmaródás stb.) van.


Az Ön által leírt egyik esetben sem állt fenn ez a helyzet.


Tisztelettel:

AIDS SEGÉLY ALAPÍTVÁNY"

2018. júl. 10. 09:35
 13/13 A kérdező kommentje:

Üdvözlöm!


A kérdéseire a válasz:


-Tehát jól értem, hogy csak akkor tudom elkapni ha valamilyen bőr vagy hám sérülésem van. Egészséges bőrszöveten nem hatol át?


Igen, az egészséges bőrszöveten nem hatol át a vírus vagy a provírust tartalmazó fertőzött sejt.


-Azt hittem védekezés nélküli közösüléssel is el lehet kapni és nem kell ahhoz hám- vagy egyéb külsőleges sérülés.


Védekezés nélküli (Pl. vaginális) közösüléskor a hímvessző és a hüvely nyálkahártyája surlódik, így a fertőző hüvelyváldék vagy vér közvetlenül lép kapcsolatba a hímvesszőn lévő apró sérülésekkel, így kapható meg a fertőződés.


-Vagy elég ha a hüvelyváladék érintkezik a hím vesszővel.


Nem. Valamilyen fertőzési kapu kell. Ez nem feltétlenül nagy seb vagy sérülés kell, hogy legyen, lehet egy un. mikrosérülés is (pl. kisebb húgycsőgyulladás, makkon vagy koronaárokban lévő kisebb hámhiány stb.) Ezért van az, hogy a HIV fertőződés átadásának valószínűségi pl. vaginális közösülés esetében kb. 1:200-hoz.


Tisztelettel:


AIDS SEGÉLY ALAPÍTVÁNY

2018. júl. 14. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!