Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pikkelysömöröm an tényleg...

Ha pikkelysömöröm an tényleg kikell szedetnem a mandulám?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hogy függene már össze?
2018. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondta neked? Szerintem a kettő nincs összefüggésben egymással. Két rokonomat már vagy 15 éve kínozza ez a betegség,elég súlyos formában,de nekik nem kellett kivenni.
2018. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Facebookon rám írt valaki és ő mondta hogy ezzel küzd és kikell szedetni. Meg nem ehetek fagyit. Ugye nekem nem rendes pikkelysömöröm van hanem azért alakult ki mert izzadok a rendes pedig genetika miatt alakult ki. Írtam neki hogy nekem csak olyan helyeken van ahol izzadok és azért alakult ki de valahogy nem akarja megérteni.
2018. júl. 4. 22:40
 4/7 Cukrász Any válasza:
Én ezt még sose hallottam, nekem már 5 évesen kivették a mandulámat. pikkelysömöröm kb 17 évesen jelentkezett először. szóval nincs köze a kettőnek egymáshoz. Egy jótanács: a sok kencefice helyett inkább ülj ki a teraszra/ udvarra és napoztasd a bőröd, leszárítja a sebeket. Én kb 2 évig szenvedtem vele, sok sebem volt, sokféle krémet felírtak rá. a bőröm nagyon csúnya lett a kenőcsöktől míg végül abbahagytam őket és napoztam helyette.teljesen eltűntek, most 29 évesen, híbe-hóba előjön egy-egy kicsi hámos seb, de ez már meg sem közelíti az akkorit.
2018. júl. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3. nak köszönöm
2018. júl. 5. 11:26
 6/7 jegecske ***** válasza:
a kettő nem függ össze. ha kivennék, a pikkelysömör akkor is megmarad életed végéig
2018. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NigelB ***** válasza:

Sok hülyeséget hallottál, aminek köze sincs a betegségedhez.


De van remény. Nekem van két ismerősöm hasonló problémával. Mind a kettőnek szinte meggyógyult néhány hónap alatt. Azt a tanácsot kapták, hogy búzafű kivonatot (levet) igyanak. A búzafű a tönkölybúza kinőtt zöld szára. Olyan mint a snidling. Egy marékkal levágnak, és kipréselik. Kb. fél deci lé lesz, ezt kell meginni. Naponta-két naponta. Egy hónap után némi szünet, majd újra folytatni.

Bioboltokban árulják a füvet. Van kinyomva készen is, de állítólag frissen hatásosabb (500 Ft egy adag abban a boltban, ahova járnak).

Én nem ittam, mert nem kell, de a gyógyulást láttam a saját szememmel.

2018. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!