Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék? 15L

Anorexiás lennék? 15L

Figyelt kérdés
150cm és 38 kg
2017. aug. 3. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Képet
2017. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem vagy anorexiás, bár elég vékony vagy, de a magasságod sem olyan nagy szóval ha rendesen eszel, sportolsz akkor nincs baj, lehet, hogy ilyen a genetikád. Én is 38 kg voltam 150 centisen és sosem mondták rám, hogy anorexiás vagyok :)

Jelenleg: 158 cm, 46 kg.

14/l

2017. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia egy nagyon súlyos mentális betegség és nem magasság és súly alapján állapítják meg, hanem a páciens viselkedéséről.


Akikre általában nem jellemző, hogy ezt megkérdezik, sokkal inkább titkolják maguk és mások elől, mondván: minden rendben van.


Ha a testsúlyod alapján kérdezed, alultáplált vagy, de alig, 1-2 kg kéne csak a "normálishoz". Ha alapból, normális étkezés mellett ennyi a testsúlyod és nincs semmi panaszod, akkor meg ilyen típus vagy és kész.


Nem, valószínűleg nem vagy az.

2017. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, az anorexia nem azt jelenti, hogy sovány vagy. Az csak egy tünet. Az anorexia abban mutatkozik meg leginkább, hogy bármennyire sovány is vagy, kövérnek érzed magad, azt hiszed, hogy fogynod kell még stb, ezért nem eszel rendesen és ezért leszel kórosan vékony.
2017. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anorexia mentális betegség, és nem a súlyod határozza meg. Mennyit eszel? Megeszel napi 2200 minimumot? Fejlődésben lévő szervezetednek ennél jóval többre is szüksége van! Edzel? Sportolsz? Édeskevés lehet a súlyod, ha gyengének és fáradtnak érzed magad. Az evészavart nem kilókban mérik.
2017. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!