Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valoban anorexias lennek? 16/L

Valoban anorexias lennek? 16/L

Figyelt kérdés
Nem tudom, realisan latom e magam, mivel kepeken nagyjabol vekonyabb alkatunak latom magam, viszont tukorben undoritoan kovernek. Mikor nyaron fogyokurazni kezdtem 65 kg volt a celom, de mikor elertem, az elso reakciom az volt, hogy "oké, még 20 kg". Nem merek buntudat nelkul 1200 kalorianal akar 2kcal-val tobbet enni, mert nagyon felek, rettegek, hogy hizok. Eddig 25 kg-t fogytam, a rettenetesen suru es vastagszalu hajam iszonyuan hullik, alig no, felere-haromnegyedere ritkult, "vekonyszaluva valt", es kb alig no. Mindenki azt mondja, hogy ennem kene, mert vekony vagyok, de en nagyon szeretnek sovany lenni, a BMI-m egeszseges es ez nagyon idegesit. Regebben akarva-akaratlanul a csaladom es a barataim, valamint ismeroseim es ismeretlen emberek is megjegyzest tettek a sulyomra, ami engem kimodhatatlanul bantott. A szuleim mindig minden nap elmondjak/elmondtak nekem, hogy milyen szep vagyok, de valahogy mindig utalnak ra, hogy kost, hogy (elvileg) "vekony" vagyok szebb vagyok, es ez is bant engem. Tudom, ennek orulnom kene, de valahol azert megis faj. Persze ez biztosan nem szamdekos, boknak szabjak, de senki sem tudja, mi zajlik a fejemben... Valamint mikor anyukam megkerdezi, mit kerek enni, mar nagyon unalmas azt mondani, hogy "koszi nem vagyok ehes" 172 cm magas es 57 kg vagyok, a jelenlegi celom 53 , majd a vegso celom 45-48 kg. Eleg hosszu lett, koszonom, ha valaki vegig olvasta. Kerlek, ne hu.ly.ezzetek le, igy is rosszul erzem magam, hogy nem tudom, mi tortenik velem...
2018. jan. 28. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, kislány, a te BMI-d nem egészséges. 19, feketén-fehéren oda van írva, hogy Ön sovány. És ha még tovább fogysz, akkor még soványabb leszel.

Mi történik veled? Megmondom: Az, hogy anorexiás vagy. Éppen még nem haldokolsz. De ha így folytatod, oda is eljutsz. Sürgősen keressetek anyukáddal egy pszichológust, és felejtsd el a fogyási terveidet.

2018. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! A jelek szerint igen, anorexiás vagy, de ezt mi nem tudjuk biztosra megmondani. Volt egy hasonló korszakom. Az elején csodás volt, egyre többet fogytam, hatalmas volt a sikerélmény. Aztán egyszer csak visszatértem a valóságba, és rájöttem, hogy mit teszek magammal. Éhesnek lenni marha sz.r. Több millió ember éhezik, erre mi meg eldobjuk az ételt? Nem mindig a pszichológus a legjobb megoldás. Gondolkodj el a dolgokon, s ha bármi van, akkor nyugodtan írj. Sok sikert!❤
2018. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon jokor irtad ki ezt a kerdest, megmost kell valtoztatni! Tudom mit elsz at, ugyanis en 2,5 evig viltam anorexias. A kaloriak szamlalasa felesleges, bar tudom nehez rajta tullepni. A hajad tenyleg az asvanyi anyagok hianya miatt valt ilyenne, amikor ujra rendesen eszel akkor fogja visszakapni a regi enjet. Az ne zavarjon, hogy az egeszseges tarzomanyban van. Gondolj mas betegsegekre. Ott is inkabb az egeszseget valasztod, nem pedig a lazat, hasmenest, hanyast. Ez meg egy sokkal veszelyesebb betegseg is, mert nincsenek olyan tunetei, csak a sulyveszteseg. Probalj meg segitseget kerni. Ha barmi kerdesed van, irj nyugidtan es segitek, leirom a tapasztalataimat.
2018. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

El kell fogadni magad!

Ne fogyj le,mert nem egészséges

valaki vékony valaki sportos alkatú mindenki más az adottsága!

2018. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kosuonom a valszat! Pl sulytartashoz hany kaloroat kellene fogyasztanom?
2018. jan. 29. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
MINIMUM 1600-at.
2018. jan. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sulytartashoz? 17 evesen? 2200kcal min
2019. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!