Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 168 centi és 54 kg, tényleg...

168 centi és 54 kg, tényleg anorexiás lennék? Be kellene gyógyszerezni emiatt, eza magyar egészségügy.

Figyelt kérdés

A gyerekorvosom szerint igen. Pedig sosem voltam kövér, rájöhetett volna. Attól, mert apám 100 kg, nekem nem kell annyinak lennem.

Behülyítette anyámékat, most kiadta, hogy métni kell a súlyomat, illetve beutalt a pszichiátriára.

Az anorexia nem az, hogy valaki direkt sanyargatja magát?

Hozzáteszem 48 kg-al kezdtem a középsulit, nem voltam alacsonyabb.

Direkt ki akar készíteni? Igaz, hogy a fogszabályzó miatt fogytam 1-2 kg-ot, azóta vissza is jött, de ezért kiadta anyámnak, hogy szedesse le a fogívtágítót, ami az ellenkezésem hatására meg is történt, merthát megmondta a fogszabályzós orvosnak, hogy a gyerekorvos kérése.


2018. jan. 31. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem a testsúly miatt anorexiás valaki... Ez egy mentális betegség.

Amúgy semmi baj nincs a súlyoddal, ezt eléggé lefogadom, ilyen számokkal szinte lehetetlen elérni, hogy gond legyen, extrém helyzet kell hozzá, pl. szteroiddal kigyúrt, veszélyesen szálkás alak.


A gyerekorvosod normális...? Felmerül az emberben ez a kérdés a leírásodat olvasva.

2018. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem látom magam kövérnek, tök jó, hogy fenekem és mellem is van. Anyám is vékony volt ennui idősen.

Nem szedek semmit, nem is figyelek oda, fogyózom stb. Hiába bőgtem, hogy én nem vagyok anorexiás.


Utál engem, iskolatársam a lánya.

2018. jan. 31. 19:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok orvost, ha lehet! Ha vékony alkatú vagy, a testtömeged tejesen normális.
2018. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadok, hogy a lánya husi és irigykedik rád. Teljesen jó a súlyod. Mondjuk ne fogyj, akár 2-4 kilót hízhatsz is. Próbálj meg háziorvost váltani. 14. életéved betöltése után már járhatsz felnőtt családorvoshoz is! Beszéld rá a szüleidet!
2018. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
teljesen
2018. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én már könyörgök régóta, legalábbe egy éve. Anya be volt a felnőtt háziorvoshoz, ő mondta, hogy 18 év alatt nem vesz át senkit, mert van egy íratlan megállapodása a gyerekorvossal és sok a betege, nem vesz el. Várnunk kell addig.

Igen, a lánya "duci", formátlan. De nem röhögöm vagy ilyenek, sőt a legjobb barátnőm kövér, mégsem szólok be. Nem ilyen vagyok.

2018. jan. 31. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ez a súly nem vagy anorexiás. Majd az évek alatt szedsz magadra úgy is pár kilót. Legalább vékony vagy, és jó alakú. A gyerekorvosod hozzá van szokva a duci lányához, és ezért gondolja ezt.
2018. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Metionin ***** válasza:
100%

A gyerekorvosod egy s_ggfej. Az anorexia fejben dől el.

Ha reálisan látod magad, akkor nem vagy anorexiás, ennyi. A szüleidnek is lehetne annyi esze hogy utánanéznek a dolgoknak.

Nekem a gimis osztályfőnököm csinálta ezt, a feleléseim nála konkrétan arról szóltak hogy kezeltessem magam mert meg fogok halni meg zavart az iskolaorvoshoz, pszichológushoz és anyámmal is beszélt szülőin, majd amikor anyám közölte hogy hagyjon békén, telefonon is zaklatta többször. Egyszerűen van aki nem tudja elviselni, hogy vannak alapból vékony emberek. A dokinak valami magánproblémája lehet, írtad hogy a saját gyereke kövér, lehet hogy ez a baja. Mindenesetre sajnálatos, remélhetőleg tudsz majd orvost váltani.

A pszichiátriára meg én a helyedben bemennék, ott úgyis látni fogják hogy nincs bajod és ha egy szakember mondja el ezt anyádéknak akkor hátha ők is leszállnak rólad és felfogják hogy attól hogy valaki orvos, még nem isten.

2018. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Annyira szánalmas, hogy így akar tönkretenni.
2018. jan. 31. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:

Az, de nem hinném, hogy tönkre tud tenni csak azzal, hogy hülyeségeket beszél és beutalót ír. Te vagy a beteg, nem vagy köteles elfogadni, amit mond, nem? Kicsit bizonytalan vagyok, mert nekem soha nem volt orvosom, amikor pedig kórházba kerültem, akkor is én döntöttem a fontos dolgokban (az orvosok ezt ugyan nem akarták, de elég elszánt vagyok). Az én életemről van szó.

Te pedig teljesen jól látod, hogy semmi bajod.

2018. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!