Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés
évek óta vannak olyan heteim,mikor úgy érzem, nem kellene ennem, undorító vagyok. (pedig tisztában vagyok vele, hogy nem megoldás,halálos, stb) az utóbbi hónapokban ez addig a szintig jutott, hogy direkt, vagy nem direkt elfelejtek enni. tudni kell rólam, hogy minimális az éhségérzetem,így ha nem unatkozom, nem ülök le enni. 5:30tól 16:30ig míg haza nem érek az iskolából két szelet kenyéret eszek kb, aztán ithon csak akkor ülök le enni, ha van kedvem. itthon "edzem" mellé, fél-egy óráig könnyebb gyakorlatokat végzek. nem vagyok vékony, 157 centi, 62 kiló - bmi szerint ez pici túlsúly. 72 kilóról fogytam fél év alatt, az elfelejtett étkezések miatt, most pedig nagyon ingadozó a súlyom - van mikor két nap alatt 3-5 kilót fogyok, van mikor fele ennyit visszahízok a két nap alatt. szoktam ugyan thinspo képeket nézni, ritkán fordul elő olyan, hogy arra gondolnék, én is ilyen testet akarok, általában csak csodálom, milyen szépek, és "ha csak feleennyire vékony lennék" érzésem van. lehetséges, hogy ez anorexia lenne, illetve lesz idővel? 16 éves vagyok, lány.

2018. márc. 31. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

az anorexia ott kezdődik, hogy teljesen normálisnak érzed amit csinálsz, és nem kérdezel ilyeneket, mert csak a fogyás érdekel, nem az, hogy anorexia kategóriának minősülsz-e

ez inkább egy tavaszi szüneti figyelemre vágyás

2018. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nálam ez instabil, vannak jbbb napjaim, vannak rosszabbak. a jobbakon nem csak a testemre meg a súlyomra koncentrálok, hanem végigalszom őket. a rosszabb napjaim ténylegesen erről szólnak.


de ha te úgy látod, nincs ilyen jellegű problémám, én csak örülök neki, mert így szóba fognak állni velem a barátaim.

2018. márc. 31. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! A 3-5 kiló az nem valós fogyás/hízás, csupán a vízvisszatartás, vagy a kaja, ami benned van. (Ha nagyon szükségét érzed annak, hogy mérd magad, legfeljebb hetente érdemes magad, de inkább kéthetente.)

Semmiképp sem normális/egészséges, amit csinálsz; de valóban az jó, ha ennek tudatában vagy. Amíg nem ez köti le minden figyelmed (nem érzed magad teljesen "megszállottnak"), nem rettegsz attól, hogy hízol, nincs bűntudatod, ha valami olyat eszel, amit nem kéne (vagy csak úgy egyáltalán, ha eszel), nem eszel, ha éhes vagy stb., addig nincs súlyos baj...de attól függetlenül nem jó, amit csinálsz. Próbálj meg rendszeresen enni (a közérzeted is jobb lesz úgy), és ha esetleg zavar ez a kis túlsúly, egészséges módszerekkel lefogyni. :)

2018. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Minimális éhségérzet mellett senki sem hízik el 72kg-ra. 16 évesen 157cm magassághoz az már olyan túlsúly amit csak a mértéktelen evés ès nassolás okozhat. Fél év alatt 10kg-tól megszabadulni pedig nem azt igazolja hogy anorexiás lennél ez egy átlagos tempó ha napi 1 órát sportolsz is.

Az én véleményem (ezt lehet csak én gondolom így) hogy nálad inkább az érzelmi túlevés kockázata áll fent nem az anorexiáé. Mikor ennek tapasztalod ez eredményét magadon akkor jön pár olyan nap amikor vissza tudod fogni magad és nem eszel önjutalmazás céljából. Anorexiás nem vagy ez inkább csak egy vágyad hogy más megìtélést kapj amit könnyebb elfogadni a valóságtól.

Az biztos hogy egy ember aki kórosan étvágytalan nem rendelkezik ilyen méretekkel.

Ha pedig fogyni akarsz hanyagold a szénhidrátot, fogyassz sok fehérjèt hogy ne az izmaid épüljenek le, járj el edzeni legalább heti 3-szor és igyál rengeteg vizet.

2018. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

cukorbetegség miatt voltam/vagyok ilyen súlyban.


köszönöm a válaszaitokat.

2018. ápr. 1. 11:59
 6/7 anonim válasza:
Én az voltam, 12 évesen. Mert akkor nyáeon 163 cm voltam és 50 kg de utána télen 168-169 és 45 kg és ez ment addig amíg anya fel nem nyitotta a szememet. De ne gondolkozz ezen, egyél, ne annyit hogy fájjon a hasad, hanem mértékkel. De ha tini vagy akkor még fejlődik a szervezeted, ezért sok tápanyagra van szüksége hogy erős legyél, és órákon tudj koncentrálni. Ha pedig felszedsz néhány kilót, nyúlasz, nősz egy picit vagy mozogsz és meg se látszódik.
2018. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ok, akkor pontozz le megint. Cukorbetegség miatt híztál, ok akkor miért teszel fel egy kérdèst amiben a súlyod változását információként közlöd anorexia összefüggéssel mikor már van egyéb betegséged ami azt befolyásolja és meg sem említed? Ha tudod hogy cukorbeteg vagy nyilván orvosi ellenőrzés alatt állsz és nagy valószínűséggel ebbe a súlyod és az étkezésed is beletartozik. Így nem kell félni hogy ne derüljön ki időben.
2018. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!