Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomás lehet az oka?

Vérnyomás lehet az oka?

Figyelt kérdés
Körülbellül már egy éve ha hirtelen felállok, vagy reggel mikor felkelek elkezd elsötétülni minden,szédülök és nyomó érzést érzek a fejemben! Ezek mellett sokszor még verejtékezem is és a szívem sokkal gyorsabban ver mint kellene! Orvoshoz még nem fordultam mert mindíg úgy voltam vele, hogy semmi baj...de hogy 1éve ez van kicsit már sok. Szóval szerintetek mi ennek az oka? Veletek volt már hasonló?

2018. júl. 14. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy túl alacsony a vérnyomásod. Figyelj oda, hogy mennyit iszol, ha túl keveset, az okozhatja. Az normális, hogy ha túl gyorsan kelsz föl, elájulsz - aki hajlamos erre, az lassan keljen föl.


Ha érzed, hogy el fogsz ájulni, akkor gyorsan guggolj le. Így kevésbé ájulsz el, ha pedig mégis, nem ütöd meg magad.


A pulzus elég tág tartományon belül normális, nézz utána. De ha keveset iszol, attól verhet gyorsabban. A verejtékezést nem tudom, hogy milyen kapcsolatban van mindezzel.


Én a helyedben egy hétig odafigyelnék a folyadékmennyiségre, és ha ettől nem szűnnek meg a tünetek, akkor elmennék a háziorvoshoz, biztos, ami biztos.

2018. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2018. júl. 14. 09:03
 3/3 szenes43 ***** válasza:

Nagyon egyszerű: mérd reggel délben és este a vérnyomásod,pulzusod legalább egy hétig.Esetleg jegyezd is fel és azzal menj el a háziorvosodhoz ha szükségesnek látod.Nekem olyan felkaros vérnyomásmérőm van ami 3x mér majd annak alapján írja ki az értékeket.Itt a neten van vérnyomásnapló amit ki lehet nyomtatni.

Sajnos nekem kardiológiai kontrollra kell járnom és min. 2 hét vérnyomás eredményt szoktam vinni az űrlapon.Kérhetsz ha szükségét érzed 24 órás automata vérnyomásmérést is.Egyik nap felteszik,másik nap leveszik majd kiértékelik. A problémád megoldható csak foglalkozni kell vele.

2018. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!