Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegség? Meg fogok halni?

Szívbetegség? Meg fogok halni?

Figyelt kérdés
Tavaly már volt egy ájulós sztorim, voltam vele kivizsgálásokon, nem találtak semmit. Idén viszont megint (nyáron) eléggé kötyakos a fejem egy ideje, szédelgek és ájulásérzetem van. Ma reggel pl elkezdett szorítani a mellkasom és úgy éreztem meghalok. De tényleg. Azt hittem fekve,hogy mindjárt elájulok vagy meghalok. Ha sportolok akkor pedig nagyon korán kifulladok és ájulásérzetem lesz és hamar kezd el nagyon gyorsan verni a szívem. Anyáék azt mondják, hogy hipochonder vagyok és ezzel letudták. Mert ha egyszer már voltam kivizsgáláson akkor nem lehet semmi bajom. Viszint nem volt 24 órás holter meg terheléses EKG sem. De az előbb tényleg azt hittem meghalok. Nagyon be vagyok tojva. Amúgy még elég fiatalnak gondolom magam szívbetegnek. Most megyek gimibe.

2018. júl. 18. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem.

De a verseny sportés a nehéz fizikai munka felejtős

2018. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Csak kaediológián voltál?!
2018. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem erre itt senki se tud valaszt adni.

Eszszeru lenne elmenned orvoshoz vele.

A szuleid azert mondtak hogy hipochonder vagy mert ilyen fiatalon nagyon keves eselye van hasonlo szivbetegsegnek.

Amit leirtal az egy szivroham lehet de ezt utolag is kilehet mutatni ezert szerintem fogd magad es menj el orvoshoz ha nem talalnak semmit akkor valoszinuleg hipochonder vagy valoban. Egyebkent ezeket a rohamokat meg senki se latta? Mindig akkor jon elo amikor egyedul vagy?

Egyebkent 1 ajulas tobbnyire nem hozhato ossze szivbetegseggel . Elajulni sok mindentol lehet leggyakoribb a vercukor szint leesese.

2018. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1., Biztos lehetsz benne, hogy meg fogsz hali. A kérdés, hogy mikor

2., Egy ilyen rosszullét nagyon sok mindentől lehet. Lehet súlyos és lehet lényegtelen. Nekem is volt több igen látványos rosszullétem, aminek az oka a mai napig ismeretlen.


Szerintem menj el dokihoz, mondd el. Ő egy gyors vizsgálattal többet tud mondani, mint mi látatlanban. Az sem gond, ha kiderül, hogy hipochonder vagy. Ha tudod, te is aszerint tudod kezelni a tüneteidet. Ha meg tényleg baj van, akkor tudnak segíteni.

2018. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 szenes43 ***** válasza:
42%
Rajtam ma reggelig volt fent a Holter és majd eredményt is mondanak. Voltam szívultrahangon és meglebegtették a szívkatéter lehetőségét is. Azt hiszem én tudom te miről beszélsz.Próbálj elmenni egy szívultrahangra és kérdezd meg a kardiológust annak tükrében hogy mennyire terhelheted a szívedet pld. sportolással. Addig viszont őrizd meg a nyugalmad,mert kár olyasmiért izgulni ami esetleg nincs is.
2018. júl. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Figyu, hogy lennel hipohonder, foleg ilyen tuneteket hogy tudnal bekepzelni.

Nemcsak szivproblema okozhat ilyet, akarmi mas, akar allergia vagy panik, szorongas, sokminden. Semmikepp ne vedd felvallrol, utana kell jarni mi okozza!!

2018. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, általában egyedül vagyok, vagy tudom leplezni őkrt. De 3-szor előfordult már társas közegben is. Ilyenkir anyáék a számba nyomnak egy cukrot és előbb-utóbb el is múlik.


Szívrohaam???? Basszus az nagyon veszélyes...

voltam már fél éve szívultrahangon is, meg szintén rosszullét miatt a házidokimnál EKG-n de már ő is hülyének néz,mert nem tudom elmagyarázni pontosan mit érzek a rosszullétekkor és pánikra szorongásra fogja.


Nagyon pánikos vagyok amúgy, ha valaki azt mondja holnao világvége akkor a holnapi napot végigrettegem, ha azt mondják, holnap meghalok, szintén. Orvoshoz most nem tudok menni, lassan indulunk nyaralni.


Meg azt tudni kell rólam, hogy képzeltem már be tüdő/mell/gégerákot és nem volt semmi bajom. Akkor vizesedést de akkor sem volt semmi bajom.


És nem mindig van valóságérzetem, általában ebből indul ki a rodszullét, de elvileg ma kellene megjönnie... Hátha ez is közrejátszhat.

2018. júl. 18. 10:40
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Pánik roham is lehetett :/

Én kiskori szívműtétes vagyok.

2018. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor ez panikroham nem a szivedel van baj
2018. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Mivel műtötték a szíved?
2018. júl. 18. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!