Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegség? Meg fogok halni?

Szívbetegség? Meg fogok halni?

Figyelt kérdés
Tavaly már volt egy ájulós sztorim, voltam vele kivizsgálásokon, nem találtak semmit. Idén viszont megint (nyáron) eléggé kötyakos a fejem egy ideje, szédelgek és ájulásérzetem van. Ma reggel pl elkezdett szorítani a mellkasom és úgy éreztem meghalok. De tényleg. Azt hittem fekve,hogy mindjárt elájulok vagy meghalok. Ha sportolok akkor pedig nagyon korán kifulladok és ájulásérzetem lesz és hamar kezd el nagyon gyorsan verni a szívem. Anyáék azt mondják, hogy hipochonder vagyok és ezzel letudták. Mert ha egyszer már voltam kivizsgáláson akkor nem lehet semmi bajom. Viszint nem volt 24 órás holter meg terheléses EKG sem. De az előbb tényleg azt hittem meghalok. Nagyon be vagyok tojva. Amúgy még elég fiatalnak gondolom magam szívbetegnek. Most megyek gimibe.

2018. júl. 18. 10:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én is reménykedek, hogy nem a szívemmel van gond, de sajnos ez folyton előjön és már egyedül sétálni se merek elindulni itthonról.
2018. júl. 18. 17:05
 12/18 anonim ***** válasza:

Na akkor ez tuti panik betegseg! Foleg ha tarsas kozegben jon elo gyakran.

Es ahogy leirod minden tunet arra vall.

2018. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tényleg. Kicsit megnyugodtam. Viszont az mitől lehet, hogy kicsit mindig úgy mond bizsereg a látásom. Kicsi fehér foltokat látok. Ez mitől lehet?
2018. júl. 19. 10:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy pszichés eredetű a problémád. Verd ki a fejedből, hogy "meg fogok halni". Most mész gimibe és ezen stresszelsz. ENNYI. Igyál citromfű teát és levendula illóolajjal párologtass. Relaxálj sokat.
2018. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most már a mellkasom is elkezdett fájni, vagy valami izomlázszerű fájdalom van a bal mellem alatt a szívem tájékán. És mintha rátelepedett volna valani a szívemre. Mntha nehéz lenne. És úgy érzem hamarosan leáll. Nagyon rossz. Ez csak pánik?
2018. júl. 20. 00:20
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem az, nekem is voltak ilyen tuneteim, en is feltem kimenni az utcara egyedul. Allergia tesztet csinaltak mar neked? Az sem kizart hogy valamilyen etelallergia (gluten vagy tej) huzodik az egesz mogott, es a panik csak emiatt jon. Ki tudja....erdemes lenne hasonlo iranyban is megvizsgalni teged. Legyen szep napod :-)
2018. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem rád férne egy szerelem ami eltereli a gondolataidat!
2018. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem is időszakosan, a fejembe vettem hogy mi van ha baj van a szívemmel (21 évesen) mert néha szédülök, félek, fulladok.. De nekem tizenéves korom óta, de nagyon tipikus szituációkban: ha egyedül kellett mennem valahova, végem volt, ha egyedül voltam otthon, volt hogy tanórán, ha tudtam nem szólhatok senkihez. Szóval nekem ilyet "típusos" volt, de megfogadtam hogy 20 felett megnézetem magam már csak azért is mert egyik nagypapám szívbetegségben hunyt el, és nem tudok nyugodt lenni. Ha megtudom van valami kapok rá valamit, ha nincs, megnyugodhatok végre.


Azóta te hogy vagy?

2020. ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!