Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet bőrbetegség? (Lenn)

Ez lehet bőrbetegség? (Lenn)

Figyelt kérdés

Helló! A szám alatt közvetlen van egy ilyen fehér karc és utánanéztem sok helyen írják, hogy lehet a vitiligo egyik jele ami legtöbbször arcon vagy kezen jelentkezik és nem tudom eldönteni ez az-e? Kép: [link]

Valaki esetleg tudja, mi lehet ez? Nem tudom hogy ott volt-e már régebben én most vettem észre.:\



2018. aug. 27. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Mióta van ott?

Volt ott elötte sebed?

2018. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezt nem tudom, hogy mióta van ott most reggel tükörben feltűnt hogy ott fehérebb. Viszont az alakja olyan kb mint egy T betű két szárral, nem teljesen ilyen folt forma.. az is lehet, hogy volt ott valami sebem és régebb óta ott van és most kifakult, nem tudom.:\
2018. aug. 27. 13:07
 3/10 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, kiskoromban egyszer össze kellett varrni a szám mert úgy elestem, és ha jól emlékszem azon az oldalon, de nem tudom, hogy ott volt-e seb és ez lenne akkor amiatt ?
2018. aug. 27. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én kozmetikus vagyok és tanultu k a vitiligorol és igen, lehet az. Ez egy autoimmun betegség és bármilyen életkorban kialakulhat , nem korhoz kötött. Lehet,hogy valakinek 30 évig nem volt és hirtelen megjelenik. Neten sok cikket találsz róla.
2018. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annak nincs értelme, hogy gondolkodsz 10-15 éve mi történt veled. Ha amiatt lenne akkor nem most jelent volna meg. Inkább nézegesd a tested,mert valószínűleg máshol is van ilyen foltod. Ha pedig nem teljesen folt,hanem T betű meg ilyen-olyan alakú még valószínűbb,hogy vitiligo. Ugyaniy van másfajta hipopigmentáció is azaz a bőr melanin tartalmának hiánya ilyen például a leukoderma vagyis a festék nélküli anyajegy. Azonban ha nem anyanegy alakú, hanem T betű alaku, akkor az nem lehet.
2018. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, máshol nem találtam ilyen foltokat csak itt és nem vagyok benne biztos, hogy új, annyira a szám alatt van hogy nem épp feltűnő ezért nem tudom biztosan az-e.
2018. aug. 27. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább hegnek tűnik, bár nem túl jó felbontású a kép.
2018. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úr isten, mi van velem... :D a képet csak most vettem észre. Hát én nem nagyon tudok erről sok mindent mondani,mert nem sok látszik. Ha máshol nincs ilyened, akkor nem lehet vitiligo bár találkoztam munkám során nőkkel, akik magukon nem vették észre de mukor levetettem róluk a ruhát akkor kiderült,hogy van még. Jól nézd magad át vagy esetleg szólj barátnődneky párodnak. Elég kicsinek tűnik szerintem ne foglalkozz vele, lehet tényleg csak egy heg.
2018. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen bocsi elég rossz minőség mert ráközelítettem ugyanis nem annyira feltűnő és tényleg úgy néz ki, mintha heg lenne.:\ Egyébként jövőhéten megyek bőrgyógyásszal úgyis szeretnék mást is megnézetni bőrrel kapcsolatban és majd megkérdezem de köszi a válaszokat:)
2018. aug. 27. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Na hát akkor no problem majd ő megmondja :)
2018. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!