Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terhességben, kezelt PM...

Terhességben, kezelt PM alulmukodés esetén, lehet számolni meória romlással?

Figyelt kérdés

A terhesség és utánna a szoptatas mennyire befolyásolta a memóriátokat, és a kognitiv képessegieteket?

Tehát arra vagyok kívancsi hogy azoknak akiknek már előtte is okozott ilyen irányú változast a PM betegség, azoknak romlott, javult , stagnált - e a terheség soran, utan?

Akinek már volt ilyen gondja a terhesség előtt jóval, de esetleg kimászott belőle még a terhesség előtt, annak a terhesség hozott ujra visszasést, vagy barmilyen irányú valtozast? És ha igen mennyire? Esetleg sikerült újra kimásznia, ha romlott?

A masik kérdésem, hogyan? Van erre módszer? Bármi. Mármint persze a megfelelő gyógyszer beállításon kívül. Mert az valóban műkodik.


Nekem sajnos az alulműködésnél ez az egyik legelsőkent megjelenő tünetek egyike, és baromi gyorsan tud romlani, és nehezen is áll helyre. Ezért szeretném tudni hogy egy esetleges terhesség alatt vajon számolnom kell e ezzel is? Vagy feleslegesen parázok.?

Ezért is vagyok kívancsi minden válaszra.


Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol. :)



2018. aug. 28. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs saját tapasztalatom terhesség+pm-alulműködéssel, de olvastam, hogy terhesség alatt emelni szokták a gyógyszeradagot.

Viszont az nem normális, ha gyógyszer mellett is vannak tünetek - akkor vagy a gyógyszer nem megfelelő, vagy valami más okot kell keresni, ami kiváltja a problémát.

Szóval ellentmondásos, amit írsz, mert ha valóban megfelelően lenne beállítva a gyógyszered, akkor valószínűleg nem lennének memóriaproblémáid.

Ha pedig Hashimoto-s vagy, annak egy rakás tünete van, többek közt ez is; a tabletta pedig csak a hormonpótlást szolgálja, a Hashi-ra nem hat, azt külön kell kezelni, különben csak egyre rosszabb lesz.


Ettől függetlenül szedj Omega3 kapszulát, az sokat segít.

2018. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azthiszem nem voltam eleg egyertelmu. Elnezest.

Jelenleg, nem kuzdok memoria gondokkal.


De, ha barmi miatt romlik az allapotom, legyen az egy rossz beallitas, vagy egy spontan allapot romlas, akkor az elso tunetek kozt jelenik meg a memoria romlas es a kognitiv kepssegeim is hanyatlani kezdenek, es mas tunetek tarsulnak, pl. hirten hizas +10-15kg 1honap alatt, durva szekrekedes, odemasodas.

Es ha ujra jo a beallitas ez tunik el utoljara.


A lassu javulast az idezi elo, hogy ilyenkor rantja magaval a tobbi betegsegemet is. Amik jelenleg szinten nyugalomban vannak.:

Inzulin rezisztencia,Asthma,allergia,IBS

Volt meg regebben PCOm es PCOSem. De ezek mar ugy tunik eltuntek.


Tehat jelenleg mindenre tunetmentesnek szamitok, van meg egy ket dolog ami gasztroenterologiai vagy esetleg ha ott nincs semmi, akkor immunologiai kivizsgalasra var. Ez meg folymatban.

De jelenleg vegre elheto az eletem, es ujra teljes a memoriam, az eronletem jo, mensim par napos ingasal de 27-31 nap kozott ingadozik, normalis a sulyom. Az aszthmas tuneteim eltuntek, amitol jobban birom ujra a sportot. Az allergianal csak kicsit kell odafigyelni, hogy mivel talakozik a borom.

Az etrendem az IR dieta , IBS szerinti modositasval eszek. Tehat teljesen egyenre szabott.


Hogy hasis vagyok e? A vereredmenyeim szerint nem.


De ami azt illeti. Vegre olyan teljes eletem,amilyen ezek elott a betegsegek elott volt. Ha azt a par kisebb gondot leszamitjuk.


Es nem akarok meg egyszer talpra allni egy terhesseg miatt.


Az orokbeadast fintolgatom

2018. szept. 5. 02:28
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsanat, elugrott a kepernyo az elobb es elkuldte a kommentet.


Szoval, jelenleg az orokbefogadast fontolgatom, a fenti okok miatt.


Ellenben, elobb tudni szeretnem hogy ha, megis bevallalnek egy terhesseget, akkor a szamomra legzavarobb es sajnos makacs

2018. szept. 5. 02:32
 4/4 A kérdező kommentje:

tunettel mit is kezdhetnek?


Mert a tobbivel meg ugy vagyok hogy azok elviselhetok szamomra. De ez,ez az ami nem. Es ez amire modszert sem nagyon ismerek hogyan tarthato karban, mert az a tapasztalatom hogy kb sehogy.


Mert a mensi rendbehozhato, jo etkezessel,jo gyogyszerekkel, az eronlet a testsuly is visszahozhato. Aszthmat es allergia szar , de tulelheto. Az IBSnek igy is vannak random idoszaki, az is rossz de tulelheto.


Vitaminokat jelenleg is szedek : Komplex vitamin, Milgamma N, D-Vitamin, C-vitamin, Magnezium, Kalcium,, OMega 3, szelen Hyaluronsav, Kollagen, Glukozamn, kondroitin, MSM, ALA

2018. szept. 5. 02:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!