Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan segíthetnék alkoholista...

Hogyan segíthetnék alkoholista barátomnak?

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátom (nem párkapcsolat) mostanra már lelkileg nagyon szétesett és napi szinten komoly mennyiséget fogyaszt. Szeretném vhogyan egy bentlakásos intézetbe eljuttatni. Szülei elfordultak tőle. Foggalmam sincs hol és kit keressek. Már elkezdtem a guglit böngészni. Vki tudna segíteni mi ennek a menete?
2018. szept. 4. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kell keresni egy olyan magánkórházat, ahol beültetnek neki a comb bőre alá egy lassan felszívódó gyógyszert, ami mellett nem tud inni (mert rosszul lesz). Úgy tudom, hogy a TB nem támogatja, tehát önköltséges.
2018. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ő felismerte már,hogy nem jó amit tesz ?

Ha szeretnél neki segíteni akkor ezt kéne vele megértetni,hogy ennek nem lesz jó vége.Ha belátja,hogy tudja mit tesz,de nem akar változtatni,akkor sajna ez van.Szabad döntés,hogy ki akar bemenni ilyen elvonókra

2018. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz neki segíteni, ha önként nem akart bevonulni. Mert ilyen súlyos esetben már orvosi segítség nélkül belehal az elvonási tünetekbe, ha egyik pillanatról a másikra letenné.

Segíteni Isten is azon tud, aki szabadulni akar, és meggyűlöli a függőségét.

2018. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amíg ő nem mondja ki hogy alkolista vagyok addig inni fog.

Hát nem tudom hol tudnának neki segíteni.Ha gondolod kérj segítséget szüleidtől.

2018. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kényszergyógykezelés nincs, legfeljebb bírásági ítélettel, tehát te nem tehetsz semmit, ha ő nem akarja az elvonót.
2018. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kényszerkezelés tudom, hogy nincs. Látok rajta talán hajlandóságot, hogy bevonulna. Viszont nem tudom hova kellene vinni. Hol vannak bentlakásos elvonók, hogy lehet ilyen helyekre bejutni?!

Az elvonási tünetekkel is tisztában vagyok, neki már nagyon durván lennének, pont ezért kellene bentlakásos

2018. szept. 4. 16:04
 7/8 anonim válasza:
Háziorvosával kellene beszélni.
2018. szept. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Míg magátol nem hajlandó tenni érte..fölösleges az egész!
2018. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!