Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki szívinfarktust kap,...

Ha valaki szívinfarktust kap, mi a teendő?

Figyelt kérdés
arra vagyok kívancsi, hogy ha beszállítják a kórházba az orvosok mit csinálnak a beteggel? Mik az első teendők, hogy megmentsék az életét?

2018. szept. 12. 05:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Kitágítják a koszorúereket érfestéssel.
2018. szept. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyat már hallottam, hogy angióval (combon felvezetett katéterrel) tágítják, de maga az érfestés az hogyan tágítaná? Az érfestést azt inkább érproblémák meghatározására használják- gondolok itt például az érszűkület helyének és mértékének a meghatározására-.
2018. szept. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, csak nem fejtettem ki.

Combon gyakori, de máshol is vezetnek be katétert, azon keresztül adnak kontrasztanyagot, ezzen látják az ereket monitoron, illetve, hogy gond hol van, illetve milyen jellegű, majd katéteren át ezt rögtön meg is tudják oldani, tágítani pl.

2018. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy csomó gyógyszert (értágítók, alvadásgátlók, ilyesmik), aztán a műtőben érfestés, majd rögtön utána csuklón keresztül egy sztentet tolnak az elszűkült érbe, és ott kinyitották (mármint a sztentet.)
2018. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!