Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós lettem. Mit tegyek?

Luis19 kérdése:

Depressziós lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok. És tegnap észrevettem, hogy sajnos depressziós vagyok. Remegek, szorongást érzek belül, folyamatos görcsöt..lelkileg is padlón vagyok. Nincsennek barátaim és senkim se, csak egy anyám es egy öcsém. De velük nem lehet erről beszélni. Sajnos itt nincsen magyar pszichológus. Néha csak alundek egesznap. Munkába se akarok be menni. Szeretem a munkámat, de lelkileg annyira fáradt vagyok, hogy kimerít az út a munkáig. Sajnos még az etkezesben is vannak problémáim. Nagyon keveset eszek. Mit tegyek, hogy ne legyek depressziós?
2018. szept. 19. 04:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor már az nagy haladás, hogy felismered a problémát és próbálsz kitörni belőle. Szintén depresszióra hajlamos emberként tudom, milyen egyszerű csak úgy belesüllyedni az egészbe, mert már nem érdekel semmi. Abból amit leírtál, nekem az jön le, hogy a te depressziódhoz is társul valami más szorongásos zavar. Mondhatnám a sablonokat, hogy jaj nézd a pozitívumokat, írj minden nap listát hogy milyen jó dolgok történtek (pl. hurrá, felkeltem pedig erőm se volt rá, pacsi magamnak), stb. De szerintem az első lépés az, hogy megfogalmazod a rosszakat. Miért érzed azt, amit, és mit tudsz tenni ellene. Gondolom a magány az egyik, esetleg családi / munkahelyi / anyagi gondok... Kezdd el lépésenként megtervezni, hogy mik azok a dolgok, amiket meg tudsz változtatni a helyzetedben. Amíg ezeken agyalsz, legalább addig se csak a plafont nézed és sajnálod magad. Nekem segített, mikor összeírtam a terveimet az életben és lépésenként kielemeztem, mi kéne pontosan az elérésükhöz. Neten biztos vannak még más terápiás módszerek is szorongás és egyebek enyhítésére. Ha már nincs pszichológus, ezeket olvasgathatod. Aztán persze van az a pont, amikor ez se segít, mert az agy bonyolult és a nem megfelelő működésére sokszor csak a gyógyszer a megoldás. Nem tudom hol laksz és hol a legközelebbi kórház, de pszichiáter tud antidepresszánst és nyugtatót felírni, ez viszont csak legvégső megoldás mert sokszor a gyógyszer is többet árt sajnos, mint használ. Ha beszélgetni szeretnél, mert egyedül vagy, akkor meg írj nekem nyugodtan, amíg nem találsz senkit a környezetedben, vagy akár interneten hasonló érdeklődéssel. Sok erőt és jobbulást kívánok!
2018. szept. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos középsúlyos depressziót nem lehet házi praktikákkal, meg pozitív gondolkodással gyógyítani (saját tapasztalat). Keress egy orvost, vagy menj kórházba, ahol beállítanak valami gyógyszert, és MIUTÁN (mondom MIUTÁN!)jobban leszel, aztán tudsz magadon is segíteni pl sporttal, egyéb jó dolgokkal.
2018. szept. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!