Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg a magányosság...

Valószínűleg a magányosság miatt lettem depressziós és pánikbeteg. Hogy nyissak az emberek felé? 23/F

Figyelt kérdés

5 éve tart ez a dolog és azt hiszem azért nem tudtam kijönni belőle mert egyedül vagyok.


Van olyan aki tudatosan kiépített magának valamilyen társaságot, baráti kört a nulláról és így kilábalt a depresszióból?


Minél többet járok be Pestre de csak konditerembe. Ott nem igazán ismerkednek az emberek. Menjek el szórakozóhelyre akár egyedül ott nagyobb sikerem lenne?


Normális vagyok egyébként és el lehet velem beszélgetni.



2018. aug. 15. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én meg pont nem a tömegben ismerkedek emberekkel. Hanem a városi élet kompenzálása miatt például kerékpáron belevetem magam a természetbe. Például a határ és Bécs közti nemzeti park földútjain. Nem emlékszem hogy találkoztam-e olyan turistával akivel ne haverkodtam volna össze. Vagyis nem csak én érezhetem jól magam a jó levegőjű vadonban hanem sok ember gondolhatja úgy hogy ott milyen jó lenni egy-egy napot. Míg például egy lakótelepen mégsem mondhatom sem én sem más nekem például hogy "Helló, te is a betondzsungelben vagy önkéntes rabszolga?".

Ja és a természetjárás a léleknek is jót tesz.

2018. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Kár, hogy az emberek nem veszik észre, hogy nem lehetnek magányosak, mivel a saját szellemük velük van. Ők maguk..!
2018. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy csak akkor lehet az ember egyedül amikor meghal vagy megnémul és nem tud beszélgetni magával.
2018. aug. 18. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól van, de ha több nokedlit ennél mint én, nem lennél annyira magányos. Vagy osztódhatnál, de lehet akkor is magányos lennél ha több lenne belőled? Mehetnétek pin-pogozni, sörözni, monthatnád hogy az ikertesóid.
2018. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Muzsi Attila válasza:

Ezek a békülj ki önmagaddal dumák szerintem hülyeségek, az ember akkor érzi jól magát, amikor érzi, hogy beszélgető partnere órákig el tudott vele beszélgetni egy asztalnál és annak is jól esett. De ma mindenki rohan, max húsz perc egy kávészünet, úgy, hogy csendben nézegetik a telójukat.

Ha emberek közé szeretnél ékelődni, próbálj meg elmenni valamiféle gyülekezetbe, nem muszáj beépülnöd, elég, ha kicsit ismerkedsz...ha már visszatérő figura leszel köztük, rád szállnak s rögtön központi témává válsz, kialakulhat valami...

2018. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csapatsportot kellene megpróbálni, rám, nagyon jó hatással volt, 5 évnyi szorongás és örömtelen felnőtt élet, meg egy teljesen bezárkózott tinédzser kor után akkor éreztem magam igazán jól. Sajnos nem tartott sokáig, egy évig se, mert depresszió miatt abbahagytam, és azóta se kezdtem újra, egy év alatt teljesen kijöttem az edzésből, most már nehéz lenne visszamenni. Azóta bánom, hogy nem fordultam korábban dokihoz a depressziómmal, máig sportolhatnék, mert az tényleg hatásos volt. Soha nem illeszkedtem be igazán, ott is kicsit különc voltam, de imádtam csinálni, és mégis a csapat részének éreztem magam.

26f

2018. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!