Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depressziós lettem a sok...

Depressziós lettem a sok tanulás miatt?

Figyelt kérdés
Ebben az évben semmi sem úgy sikerül,ahogy szeretném.Minden nap ha hazajövök,elkezdek sírni,szorongok,és egyre többször vagyok beteg.Úgy érzem senki sem szeret,nem vagyok jó semmire.Idáig minden évben szinte kitűnő voltam,de most 2 tantárgyból is bukásra állok.Nem merem elmondani a szüleimnek,mert félek,hogy megbántom őket.Egyetlen dolog van ami megnyugtat,a lovaglás.Csak az a baj,hogy csak akkor mehetek,ha jó jegyeim vannak.Puskázni utálok,nem is szoktam.Ha nem mondom el anyuéknak a rossz jegyeket,akkor azt mondom nekik,hogy nincs kedvem lovagolni.Pedig nagyonis szeretnék,de akkor lelkiismeret furdalásom lenne.Mindíg életvidám voltam,és most a tanárom is észrevette,hogy vmi nincs rendben.Félre is hívott,elmondta,hogy nem ilyennek ismert meg,és úgy érzi,vmi nincs rendben velem.Visszahúzódó lettem,nem bízok senkiben.Segítsetek:(( 14/L

2013. nov. 26. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a sok tanulás miatt lettél depis, ez biztos. Szerintem inkább vagy valami más változott meg körülötted, vagy te változol. (Vagy mindkettő.) Lehet, hogy azért van, mert kamaszodsz. Talán a gyerekkor vége miatt lehet, stb. Nem akarok vaktában találgatni, mert sok oka lehet.


A lényeg, hogy ha van egy jó barátod, beszélgess vele róla. Ha nincs ilyen, akkor próbálj új barátokat szerezni. (Mondjuk ne ömleszd rájuk a problémáidat elsőre. :D) Az is lehet, hogy ahogy a környezeted is kamaszodik, változik, megváltoznak a barátságok is. Nincs abban semmi rossz, ha új barátokat keresel. De új hobbikat is kereshetsz. :)

2013. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általánosba jársz vagy középsikolás vagy?

Miből állsz rosszul?

2013. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha még általános iskolás vagy, lehet nagynak érzed a nyomást, ami rajtad van a középiskolai felvételi miatt?
2013. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tantárgy, amiből nem jól állsz, abból próbálj meg tanárhoz járni és javítani
2013. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Németből,és töriből állok rosszul.Már sok "barátnőmben" csalódtam sajnos:(
2013. nov. 26. 16:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy töriből nem lehet külön órára járni,németből meg egy héten 1x van csak korepetálás,ami nekem kevés.A tanár folyton cseszeget,hogy nem érti miért nem tanulok,pedig tanulok de nem megy a fejembe az a rohadt sok szó amit lediktál.Lehet azért stresszelek annyit a német miatt,mert utál a tanár
2013. nov. 26. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondd el a szüleidnek hogy rosszul vagy, bűntudat érzések gyötörnek és szeretnél elmenni egy gyermekpszichiáterhez. Hidd el azon kívül hogy terápiás segítséget ad, még gyógyszert is írhat fel.


Mellesleg jó lenne kizárni figyelemzavart stb.. mert könnyen okozhatja a rossz tanulást egy ilyen figyelemhiányos betegség is!

2013. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos.

Ezt meg kell beszélned a szüleiddel, mondd el nekik azt, amit itt leírtál. Aztán jó lenne rájönni, mi okozta a változást. Szerinted? Mert valami oka van, az biztos.

Három: MENJ LOVAGOLNI, ha az megnyugtat!

Én úgy látom, jó képességű vagy, csak most a lelkiállapotod kihat a tanulásra. Megnyugtatlak (és ezt a szüleidnek is üzenem, ha azok közé tartoznak, akik hobbitól való eltltással honorálják a rossz jegyet), hogy én 17 éves koromig nemigen erőltettem meg magam a tanulással, nem egy tantárgyból voltam 3-as. Aztán amikor kitláltam, hogy mi akarok, lenni, felvételi tárgyakból ráhajráztam, többivel nemigen törődtem. Most harmadéves vagyok, és majdnem kitűnő orvosin. Emelett elmondhatom, hogy normális gyerekkorom volt :) Szóval erről is mindenképpen beszéljetek, én erről a tiltós nevelési módszerről nem győzöm lebeszélni az embereket. Szóval kapcsolódj ki, és ne legyen lelkifurdalásod.

Keress olyan dologat, amiben örömöt találsz. Sport, zene stb.

És mindenképpen beszélj a szüleiddel, aztán együtt kitaláljátok, hogy mi legyen!

2013. nov. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!