Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Térképnyelv kezelés?

Térképnyelv kezelés?

Figyelt kérdés
Kinek volt már térkép nyelve és hogyan kezelték? Nekem 2 napja úgy néz ki a nyelvem. Piros foltok amiket fehér szegély vesz körül. Azt olvastam hogy ez nem fáj általában de nekem nagyon is fáj. Érzékeny a nyelvem ételre italra egyaránt.

2018. okt. 7. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyedben én kizárnám a fertőzéses eredetet, pl. 70%-os gyógyszertári alkohollal itatnék át bőven egy papír zsebkendőt, majd ezt a nyelvemre helyezném, felpréselném a szájpadlásomra egy másodpercre(! nem tovább, mert ott alkohol felszívódik a vérbe, ez pedig nem cél), majd tátott szájjal, ameddig csak bírnám, (de min. 1 percig) rajta hagynám a nyelvemen. Ezt többször ismételném néhány nap alatt, naponta 2-3 alkalommal.

Ha ez segített, akkor fertőzéses eredetű volt a probléma, és ebben az esetben szerintem a Chorsodil-es vagy Listerine-es öblögetés is jó terápia lehet mondjuk egy hónapig.


Ha ez nem segített, akkor allergiateszt. Ehhez el kell menned a háziorvoshoz, és ő ír neked beutalót, az allergiateszt TB-támogatott.


Ha ez is negatív, akkor más ötletem nincs.

2018. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. 2 napig pálinkával öblögettem és el is múlt a fájdalom

:D jó magyarhoz illően

2018. okt. 9. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!