Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az inzulinrezisztanciát?

Figyelt kérdés

Az ex-m IR-es volt, ő mindent kőkeményen betartott.

A (valószínűleg) következő barátnőm is IR-es, de ő eléggé lazán kezeli, és nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel.


Agave szirupot használ méz helyett, ami majdnem ugyanolyan szar, többnyire csak az italoknál kerüli a cukros dolgokat, ételeknél még sokszor kristálycukros ételeket eszik, nem állt át a teljeskiörlésű étrendre, stb.


Ezt most vegyem úgy, hogy ha velemaradnék, és nem változtat ezen, akkor készüljek fel arra, hogy 30 évesen cukorbeteg lesz?


2018. okt. 12. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt áruld már el nekem, hogy miből gondolod, hogy a következő "barátnőd" IR-es?:DD vagy "látnoknak" képzeled magad? vagy tegnap volt pár "izgalmas" pillanatod?:xD
2018. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hoppá, bocsi, írásban nem tudtam érzékeltetni, hogy a "(valószínűleg)"-et melyik szóra akartam biggyeszteni :D


Úgy értettem, hogy valószínűleg a barátnőm lesz. Az tény, hogy IR-es.

2018. okt. 12. 12:07
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyanorka gondolok a komolyan vevés alatt, hogy például mennyire kell kivonni a hagyományos cukrot az étrendből?


Pl. ha valamiben 100g-onként 1g cukrot tartalmaz? vagy ha egy péktermék finomlisztes/többségében finomlisztet tartalmaz?


És ha életmódváltással javul a beteg állapota, akkor elérhet egy olyan státuszt, amikor már gyakrabban engedhetnek meg magának cukrot?

2018. okt. 12. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan kell venni. Két pillanat alatt lehet belőle meddőség és/vagy cukorbetegség.


Az agaveszirup meg semmivel nem jobb, mint a méz vagy a kristálycukor.


Majd beüt a cukorbaj, aztán kapkodhat.


Ha betartja a dolgokat, és sportol, még akr vissza is fordíthatja.

2018. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sokat leadott, az orvosa szerint is javul.


Mindezt úgy, hogy nem teljes dietán van. Érdemes taktrálnom, hogy azért is teljesen, vagy közel teljes diétán kéne lennie, vagy inkább hagyjam?

2018. okt. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!