Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek bevált migrén ellen...

Valakinek bevált migrén ellen valamelyik ételcsoport elhagyása?

Figyelt kérdés
Nem tudom van-e értelme, de már az utolsó hajszálba is kapaszkodom és arra gondoltam,hogy megpróbálom, hogy hetenként más ételcsoportot zárok ki. Pl első hét glutén, második hét tejtemrékek, harmadik hét hús. Hátha valamelyik segít.
2018. nov. 4. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A heti elhagyás nem segített, csak 2-3 hónap után derült ki a hatás, de a tejtermék elhagyása, a cukor kizárása és a húsevés heti egy alkalomban maximalizálása segített. És az, hogy kipukkadásig nem eszem soha, mert migrént provokálhat az is, ha szétfeszül a gyomor a sok ételtől.
2018. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Azóta évi egy, maximum két migrénem van, amióta így eszem, immáron 4 éve.
2018. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Közel 60 évesen hagytam abba az állati termékek fogyasztását és "mellékhatásként" - többek közt - a migrénem is megszünt, pedig 13-14 éves korom óta szenvedtem töle, és majdnem mindenhéten volt kisebb-nagyobb rohamom. Most meg teljesen eltünt, amióta így étkezem, egyetlen egyszer sem jött elö.


Persze nem biztos, hogy neked is müködik, de megpróbálni megéri talán. Viszont egy hét túl kevés ahhoz, hogy egyértelmüen tudj valamit mondani, ez alatt ugyanis sok minden egyéb is befolyásolhatja az állapotodat. Én úgy kezdtem, hogy legalább 3-4 hétig tesztelek - aztán maradtam is emellett.

2018. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazatok van, akkor egy hónapos kihagyásokkal kezdem és a húst veszem előre a listán.
2018. nov. 4. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Nekem a cukor elhagyása segített. Azóta alig fáj a fejem és ha elő is jön 1 nap alatt túl vagyok rajta, korábban volt, hogy 4 napig is szenvedtem. Tehát zéró cukor és sok víz.
2018. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!