Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszatért pánikbetegség?...

Visszatért pánikbetegség? Hogy állítsam meg még az elején?

Figyelt kérdés

Sajnos igazán tapasztalt vagyok a témában 8! évig pánikbeteg voltam. Naponta több roham. Kb sehova sem mentem, nem mertem. Mindentől féltem. Megtanultam vele élni, de a végére annyira kimerült voltam, és annyira megváltoztam, hogy már az öngyilkosságon gondolkoztam hiába volt halálfélelmem napi szinten.

Aztán másfél évvel ezelőtt egyik nagyon jó barátom unszolására elmentem egy szuper munkahelyre. Az első nap éreztem, hogy nem jött rám annyiszor. És egy hét alatt elmúlt az egész pánikbetegség. Örömömben nem hazudok körbefutottam a munkahelyemet. Legalább beilleszkedtem, látták, hogy nem egy uncsi alak vagyok.

A munkahelyem megszűnt, szanaszét oszlott mindenki. Nagyon nagyon sajnáltam. Aztán itthon maradtam, és nem csináltam semmit. És továbbra sem semmit, és semmit.

Most érzem 2 hete, hogy támad a pánik. Kegyetlen rossz érzés. Félelmek. Szívdobogás. Nem kapok levegőt. Félek. Stb.

Újra beindult a mókuskerék.

Már előre félek a következő rohamtól.


Másfél évig éltem. Nem korlátozott semmi, nem volt egy nyamvadt rohamom sem. Tudtam futni, tudtam élni, és élveztem.


Most legszívesebben üvöltenék magammal, hogy nem kezdődhet el újra. Nem hiszem, hogy újra végig tudnám csinálni.


Mikor érzem, hogy kezdődik felállok, és berakok egy mosást, vagy épp keresek a lakásban valami takarítani valót. Pár percig segít. Aztán érzem, hogy nem vált be. Elkezdek remegni, izzadni. Majd szép lassan lecseng. De lőttek a napomnak.

Kezdődik a homályos látás is.


Mikor másfél év kihagyás után jött az első roham, akkor tényleg azt hittem meghalok. Hirtelen jött. És végigsöpört rajtam.

Majd hirtelen csörgött a telefonom, és miután letettem esett le, hogy teljesen kizökkentett, és az ég világon semmi bajom nincs.


Hogy, mivel állítsam meg még addig amíg újra el nem kezdődik az egész?


Már most kezdek beleőrülni ebbe.


26/N


2018. nov. 19. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hogy pszichológusnál, pszichiáternél voltál-e, melyik mennyire működött, kaptál-e antidepresszánst, milyet, mennyit, bevált-e, vagy sem.

Így első körben mindenképp egy pszichológust, és ha ő rábólint, akkor egy pszichiátert javaslok, megfelelően beállított gyógyszerekkel könnyebben megküzdesz a dolgokkal. Ne értsd félre: a gyógyszer önmagában nem jelent megoldást, de megteremti az ahhoz szükséges feltételeket, hogy rájöjj, mit tudsz tenni.

Másodsorban pedig szerintem már rájöttél, de nekem legalábbis innen úgy tűnik, az igazán jó megoldás a rohamok ellen a naponta, rendszeresen végzett munka egy olyan közegben, ahol szeretnek, és elfogadnak. Mindenképpen kezdd el a következő munkahelyet keresni, ahol úgy tudod érezni magad, mint az előzőnél, ami megszűnt. Még ha nem is vagy rászorulva, hogy dolgozz (de javíts ki, ha tévedek), személy szerint engem semmi sem húz le annyira, mint az, amikor nem érzem, hogy kezdenék bármit az életemmel.

Kitartást, és sok sikert kívánok! Ha egyszer már legyőzted, másodszor is le fogod tudni.

2018. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első teljesen jól leírta!


Menj dolgozni, tedd hasznossá magad, akkor nem pánikolsz! Keress új munkahelyet!

2018. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem szedsz AD-t ?
2018. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!