Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti is mindig elmentek a hazi...

Timee93 kérdése:

Ti is mindig elmentek a hazi orvosotokhoz ha a gyerek lebetegszik es utanna az egesz csalad?

Figyelt kérdés

Sziasztok olyan kerdesem lenne hogy ti minidg minden betegsenel elmentek a hazi dokitokhoz, es ha 2 hetente vagytok pl betegek akkor allandoan minden gyogyszer kivaltotok beszedtek?


Lassan 2 honapja folyamatosan betegek vagyunk Kislányom, Én és a férjem. A kislanyomat mindig levisszuk amiket felirnak neki kivaltjuk. Viszont nalunk a hazi dokinal also hangon 2ora amit varni kell en pl csak a gyerekkel tudok lemenni aki is eppen beteg parom dolgozik rendelési idöben.

Naponta jarunk kb felvaltva dokihoz kicsit "unalmas" is mar es anyagiakban sem igazan birjuk higy 3 naponta mas- es mast irnak fel es szedjuk, illetve folyamatos gyogyszerezest sem preferálom...

Es meg csak most fogja kezdeni januarba az óvit akkor meg mar ijesztegetnek hogy szokjunk hozza mert folyamatosan ez lesz... Akkor kb 3 evig csak gyogyszereket kell szedjuk es ulunk a hazi orvosnal?



Ki hogy csinalja ezt? Vagy csak felnottek akkor mennek le amikor telleg mar labon nem allnak vagy ha tappenz papir kell?


Most szedtem be egy valag gyogyszert ami konkretan tonkre tette a gyomromat, most vissza kellene mennem mert 4 nap alatt se lettem jobban raadasul ma a kislannyl is voltunk lent ey tüsszös mandula gyulladasa van, alkor nekem is vissza kellene megint mennem?


Koszi a segitseget, tapasztalatokat varnek ki hogy csinalja, foleg ovinal, munka mellett.koszi


2018. nov. 20. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Uncsimék voltak ilyenek. Akármilyen kis baja lett a gyereknek szaladtak az orvoshoz az meg kiírt egy löket antibiotikumot oszt szedje. Nem számít hogy egy kis nátha volt az egész. Aztán szépen lassan oda jutottak hogy a 2 gyerek immunrendszere borzalmas és minden gondra antibiotikum. Na és nyavajognak ők is hetekig betegek mert nem használ a gyógyszer. Persze hogy nem mert megszokta a szervezete annyit kaptak. De hát hiába mondtam nekik mindig az a hülye aki egy kicsit is jobban ért hozzá. Majd ha komolyabb bajuk lesz keverni kell az antibiotikumokat hogy ne haljon meg. Ebbyit az okos orvosokról hogy minden kis takonyra ezt írják fel meg az okos szülőnek aki minden héten minden alkalommal bele tolja a gyerekbe. Sosem szedem be az antibiotikumot ha csak komolyabb bajom pl tüdőgyulladásom nincsen. És igen az óvoda ilyen beteges lesz mert egyes szülő nem teheti meg hogy otthon maradjon a beteg gyerekkel vagy nincs kire bízni. Csak akkor nem tudom az ilyen miért vállal gyereket.
2018. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

En tapasztalatom az elmult 2honappal kapocsolatosan hogy Én magam nem igazan szoktam dokihoz jarni, igy tortent ez legutobb is mire lementem mar mellhàrtya gyulladasom lett amit a doki ugy mondott labon kihordtam a betegseget,

mivel betegen sajnos nem tudok pihenni, kuràlni magamat.

Akkor mar antibiotikumot kaptam, kislanyomat most vettem le 4 nap utan mivel nem javult most derult ki tüsszös mandula gyulladasa van. Ferjem pihent 1 hetet itthon gyogymodok lement mar tüdőgyulladasa volt.


Egy alap megfazasnal ensem megyek le inhalalas, gyogytea, ezeket jobban preferelom mint ahogy irtam is utolso hogy gyogyszert szedunk, de par nap utan addig huzzuk mig komolyabb lesz belole :/

2018. nov. 20. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, sosem voltam orvoshoz járós fajta, ha már legalább 2 hete alig élek akkor megyek el unszolásra


(Nálunk ha 7-re ott van az ember jó esèllyel első lesz és 8:45-50 körül be is kerül az orvoshoz 🙌) (<- ez az elmúlt 3 hét tapasztalata, sajnos most bepótolom az elmúlt kb 14 évnyi orvishoz járást, mert éppen mindenfelé küldözgetnek kivizsgálásokra, mert nem tudják mitől lett iszonyú a vérképem amire random elmentem mert terhesség óta nem nézték)


Nálunk is az ovi első éve a gyerekorvosról szólt, összesen 60 napot hiányzott a gyerek

2018. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De amúgy nagyon sokat jelent az is hogy busszal viszitek e a gyereket oviba vagy kocsival. Buszon rengeteg betegség van amit könnyen elkap bárki.
2018. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!