Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pilonidalis ciszta téma,...

Pilonidalis ciszta téma, tulélte valaki?

Figyelt kérdés

Szóval, 2 hónapja ereztem egy kis diónyi gombócot a farcsontomnál, de nem igazán foglalkoztam vele, mert nem fájt.

Egészen e hét keddi napjáig. Nagyon, nagyon durván fájt, ki sem tudtam már egyenesedni, csak az oldalamon tudtam feküdni, es maréknyi fájdalomcsillapítót szedtem, borzalmas volt... Elegem lett, apával bevittem magam a sürgősségire, mert csillagokat kezdtem látni.

Sokat kellett várni, szerencsére az idősebb emberekkel elszorakoztam, elvontak a figyelmem erről a nyavalyáról.


En következtem, doki megnézi, mondta, hogy ez p. ciszta tályoggal. Lepergett előttem sz életem, hogy tuti valami halálkórban szenvedek..de ami ezután jött, sz volt az igazi fájdalom. A gyulladt ciszta köré lidocain injekciókat nyomott, és megvágta ezt a gyulladásos dúcot. Ha elmentek egy foghúzásra, annak a fajdalmat tízzel szorozzatok meg... Kézzel nyomkodta ki az alvadt vért belőle, az ágyon lévő lepedőt és a kezemet haraptam annyira fajt, be is könnyeztem.

Es meg az orvos megjegyzi, hogy elég jol viseltem, vajon milyen lehet, aki nem jol viseli?


Tampont tett bele, lekotottek, megszűnt szinte a fajdalom azonnal, csak érzékeny volt.. 3 napig jártam még kotescserere, mar nem kell begyógyul.

Azt mondta ez bármikor újra elojohet...


Van itt olyan, aki ebben a betegségben szenved?


2018. nov. 25. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom kedves kérdező te hol csináltattad ezt, de mifelénk ezt anno általános anesztéziában csinálta a sebész...
2018. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bajcsy-Zsilinszky Kórház
2018. nov. 25. 22:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy mi a jobb, ez vagy az anesztézia. Fog műtétem volt februárban altatással, és hetekig még szédelegtem utána, talán most így év végére mondom azt, hogy 100%-os vagyok megint, bár az ínyemen még ott vannak a hegek. Nem mondom, hogy megcsináltam volna helyi érzéstelenítéssel, mert biztosan nem, meg egyszerre mind az 5 fog nem fért volna bele időben sem, az egyszerűbb műtéteknél viszont inkább arra szavazok egy tonna lidokainnal persze. Nekem is van valami sebesedés közvetlen a farokcsont alatt. Ha mákom van, akkor nem ez lesz, hanem csak elvakartam vagy ilyesmi. Rohadtul nem hiányzik most egy műtét.
2020. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!