Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nektek hány évesen alakult ki...

Nektek hány évesen alakult ki a Gyomorfekély?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,hogy miket esztek meg milyen gyógyszereket írtak fel nektek?

És hogyan tudtatok elmenni Dolgozni/Iskolába menni mert én egyszerűen nem bírok elmenni a iskolába???



##gyomorfekely
2018. dec. 1. 23:14
1 2
 1/17 Drazicc ***** válasza:
Gyomorfekély? nekem arra az esély sekély
2018. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyomorfekelyt megereznel neaggodj,es ez nem iskolas korban jellemzo. Nehogy beszedegess mindenfele gyogyszert mert nemhinnem hogy ez a bajod. Voltal vele korhazba? Ha annyira nem birsz akkor korhazba menj majd ott megmondjak. Ne hazilag allitsd fel a diagnozisodat.
2018. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen voltam kórházba volt tükrözésem is és ott mondták. G

yógyszert még nem írtak fel állítólag a jövő héten kapom meg addig meg Buscopan forte szedjem 1 nap 2x

Augusztus óta vannak fájdalmaim és mindig evés után elmúlik de mikor reggel felkelek már érzem ,hogy nagyon fáj a hasam.

Mindennap megiszok 2-3 litert meg rendesen eszem is azzal nincs probléma

2018. dec. 1. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:

És ennyivel lerendeztek?

A gyomorfekélyek (és nyombélfekélyek) nagy részének hátterében a helicobacter pylori áll, önmagában a savtúltermelés nem okoz fekélyt, kivétel zollinger-ellison szindrómában. Esetleg gyógyszerek okozhatnak még gyomorfekélyt (pl: NSAIDok). Szóval mindenképpen utána kell járni mi áll a háttérben.

2018. dec. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen ennyivel lerendeztek

Engem csak azért zavar ennyire mert nekem 13 éves koromban állapították meg akkor azonnal írtak fel gyógyszert és pár hét után jobban voltam.

Most 3 év eltelt megint fáj de most sokkal jobban megint megcsinálták a endoszkópos vizsgálatot és állítólag gyulladásos gyomorfekélyem van ezt mondta a doki.

Nyíregyházán 2 gasztroenterológus van és az egyik azt állította nincs semmi bajom másik meg találta ezt a betegséget.

Várjam ki inkább ezt a pár hetet vagy menjek át Debrecenbe? Vagy milyen orvoshoz kéne elmennem?

2018. dec. 2. 09:41
 6/17 anonim ***** válasza:

Én mondjuk annyira nem értek hozzá és lehet nincs is igazam, de

ha mész vissza, akkor kérdezz rá, hogy akkor most neked ez mitől is van, ha nem kapsz kielégítő választ, akkor érdemes másik gastroenterologushoz is elmenned, akár Debrecenbe. Mondanám, hogy mond el az orvosnak hogy vizsgáljon ki, mert önmagában az, hogy gyomorfekély nem kielégítő válasz, én legalábbis biztosan ezt tenném. Olvasgass kicsit utána a gyomorfekélynek, nem baj ha educalodsz.

2018. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen mindenkinek:*:)

Utána fogok járni és mikor vissza megyek kérem hogy jobban vizsgàljanak ki mert így mindennap fáj a hasam és így iskolába menni borzalmas

Majd írok ha többet tudtam meg:)

2018. dec. 2. 10:43
 8/17 anonim ***** válasza:
En a helyedben nem varnek,szepek ezek az orvosok is megkell hagyni! Tini gyereket gyomorfekellyel gyogyszer nelkul elkuldenek nem normalisak! Vigyazz magadra nagyon mert gyomorverzes is lehet belole,papamnak is igy kezdodott aztan kilyukadt majd beverzett a gyomra alig tudtak megmenteni annyi volt a szerencseje hogy volt aki hivjon mentot kulonben mozdulni nembirt a fajdalomtol. Sok gyogyszert ne szedj mert az is kikezdi, olyan kajat innivalot amitol felmegy a savad azt se es csiposet meg egyaltalan ne. Talan megelozheto a baj
2018. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen én is csodálkoztam hogy gyógyszer nélkül elküldenek:D

Olvastam,hogy ki tudd lyukadni és hogy ha éhes vagyok egyek mert kikészíti a gyomrot.

Ez az egész úgy kezdődött , hogy véres volt a széklet és fájt is a hasam mentünk a kórházba és azt állítottak nincs semmi bajom na ekkor mondtam menjünk vissza a másik orvosokhoz aki alul felül csinált endoszkópos vizsgálatot és azt mondta annyira sok volt a savak ,hogy felmarta a vékonybelet

Úgyhogy most azon is gondolkoztam lehet kéne savlekötöt is szedni vagy inkább hagyjam?:\ vagy elég a buscopan forte?:/

2018. dec. 2. 15:29
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenképpen járj utána és ne hagyd annyiban, önmagában a sav maga csak zollinger-ellisonban okozhat gyomorfekélyt, amikor folyamatos meg extrém mértékű a savtermelés.
2018. dec. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!