Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi CT az esetleges vakbél...

Hasi CT az esetleges vakbél körüli elváltozásokat kimutatja?

Figyelt kérdés
Már fél éve húzódó jobb alhasi fájdalommal küszködöm, ami főleg mozgásra erősödik. Vérvételen voltam,nincs komolyabb eltérés,tehát a vakbélgyulladást kizárták,elküldtek vastagbél tükrözésre ott sem találtak semmit. Legutóbb sebészetre küldtek,ott mély betapintással az orvos talált valamit,a papíromon az állt hogy mély betapintásra rezisztencia sejthető,ez a vakbél környékén volt tapintható. Most elküldött Hasi CT-re,az lenne a kérdésem hogy bízhatom benne hogy bármi féle elváltozást kimutat a CT? előre is köszönöm az értelmes hozzászólásokat. 32/F

2018. dec. 12. 18:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor az esetleges bél összenövést a CT nem fogja kimutatni? Tehát ha nem látnak semmi eltérést CT-vel,akkor már csak az endoszkópos műtét marad,amivel kilehetne deríteni mi okozza ezt a bizonytalan fájdalmat? Köszönöm, segítőkész válaszait!
2018. dec. 13. 18:08
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha van épelméjű orvosod, inkább kérj MR vizsgálatot. És ha szerencsés vagy, akkor az orvos látni fogja hogy mitől vannak a fájdalmak.
2018. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha egy kicsit nagyobb méretű elváltozásról van szó, azt CT-vel is lehet látni. A metasztázisokat is általában azzal keressük és meg is találjuk, pedig elég aprók. Mivel az összenövés szálakban látszik, ezért attól is függ, hogy látni lehet-e, hogy a belek és maguk az összenövések éppen hogyan és hol helyezkednek el. Az utolsó válaszolónak abban igaza van, hogy az MR megfelelőbb lágyszövetek vizsgálatára, sokkal érzékenyebb. Azonban drágább és időigényesebb is, így az orvosok általában először CT-t szoktak kérni, ha csak nincs valami nagyon speciális gyanú.

Maga a laparoszkópos műtét egyébként nem egy nagy beavatkozás. Összesen 3 darab 1-2 centis bemetszést kell elképzelni a hason. Maga az altatás az, ami a leginkább kockázatos szokott lenni.

2018. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Elnézést Én érdemben nem tudok hozzászólni a kérdéshez. Csak olvasgattam és nagyon tetszik ahogy a kedves, segítőkész kommentelő leírt mindent pontosan.

Köszönöm!

2018. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én is hâlàs vagyok neki,bàrcsak a kezelő orvosok is hasonló hozzààllàssal próbàlnànak segíteni,tisztelet a kivételnek.Köszönet érte!
2018. dec. 13. 22:18
 16/21 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen segítek, ha tudok. :) Radiográfus vagyok, aki elég sokat betegeskedik, szóval az orvosi képalkotás és a vakbélgyulladás is személyesen érint. Persze, végül az orvosok fognak dönteni, de mégis csak egy kis megnyugvást ad, ha az ember beszélgethet valakivel, aki az egészségügyben mozog. Nagyon sajnálom az úriembert, hogy ilyen nehezen derül fény a problémája okára. Tanultam sebészetet az egyetemen és ott is hangsúlyozta az oktató sebész, hogy a féregnyúlvánnyal nem vacakolunk, inkább kivesszük, mert úgysincs rá túl nagy szükség. Oké, hogy nyirokszerv, de nem nélkülözhetetlen. Nem egy nehéz műtét, 35-45 perc alatt kész is van, ügyesebb sebész rezidensek egyedül is megcsinálják, ha hagyják nekik. Sajnos ismerve a magyar egészségügy helyzetét, valószínűleg azért is húzzák-halasztják a dolgot, mert nincs elég sebész, így csak azokat műtik meg, akiknek sürgősen szüksége van rá. Mindenesetre jelen helyzetben már az is nagy előrelépés, hogy lesz egy hasi CT. Ha valóban adhézió lehet, az nem közvetlenül fog látszani, hanem a belek rendellenes helyzete vagy vérellátottsága fog rá utalni. Tényleg a laparoszkópia adná a legjobb diagnózist, de mint mondtam, ott vannak a műtéti kockázati tényezők és a műtét után újabb összenövés keletkezhet. (Aminek az esélye egyébként csökkenthető, ha a műtét után megpróbáljuk minél előbb összeszedni magunkat és sétálgatni egy kicsit, ezzel mozgásban tartani a szerveket, hogy ne "ragadjanak össze". Ez meglehetősen nehéz, amikor 3 napja nem evett már az ember és ennek következtében úgy kapkodja a levegőt 4 méter séta után, mintha a maratont futotta volna le, de azért meg kell próbálni. :D)
2018. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Bàrmit megtennék,hogy végre kiderüljön mi is a probléma,és igen tényleg nagyon sokat segít ,hogy valaki legalàbb meghallgat és próbàl segíteni,ez is ad egy kis reményt,hogy fény derüljön a problémàra.Ez a legrosszabb az egészben,hogy orvosról orvosra jàrok,heteket/hónapokat vàrok időpontokra és mégsem mond senki semmi konkrétat,és ilyenkor az ember a legrosszabbra gondol.Sajnos nem tehetem meg,hogy magànrendelésekre jàrjak,és több 100ezres vizsgàlatokat kifizessek,holott töb mint 10éve folyamatosan dolgozom és fizetem a TB-t,de bekell làtni,ha az embernek nincsenek ismerősei az egészségügyben vagy nincs sok pénze akkor lehet bàrmi, vàrólistàra kerül,és mint az esetemben fél év utàn sem tudom mire szàmítsak.Az ilyen segítőkész emberek mint a kedves kommentelő ad egy kis reményt!Nem érzem úgy,hogy "halàlos" beteg lennék,azóta is jàrok dolgozni (irodai munka) ,de a mindennapjaim része volt a sport,es az otthoni fizikai munka,aminek sajnos azóta nem tudok eleget tenni,mert pàr méter lendületes futâs utàn ismét jön a fàjdalom.Bízom benne,hogy a CT kimutat valamit,ami könnyen orvosolható,màr csak pàr nap,12.18-àn megyek.
2018. dec. 14. 06:22
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is remélem. Jobbulást kívánok!
2018. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

50 évet éltem alhasi görcsökkel, késszúrás szerű fájdalmakkal. Ha hajló munkát végeztem alig bírtam felállni.

Visszaemlékezve, tornaórákon sem tudtam jeleskedni. 16 évesen egy mandulagyulladás után, 2 hét kórházi kivizsgálás, ami úgy megviselt, hogy azt kellett hazudnom, hogy már nem fáj a hasam, így hazaengedtek. A diagnózis gyomorsavtúltengés volt. Ez végig kísérte életemet, minden egyéb problémámra savas gyógyszert szedettek. 30 évesen már gyomorszájsérv volt a diagnózis, amire szintén a központi idegrendszert stimuláló orvosságot szedettek velem. Aztán voltam köszvényes, és vándorló ízület gyulladást is diagnosztizáltak már. Gyomor és végbél tökrözés, 8 különböző MR vizsgálat, aztán négy hét a pszichiátrián.

50 évesen megelégeltem a sok mondva csinált diagnózist, eldobtam az összes gyógyszerem, és csak a táplálkozásra figyelek azóta. Nem eszem semmi gyári, tartósított kaját. A sót is a patikában veszem, magam sütöm a kenyeremet is. Húst csak nyersen veszek, és magam készítem el, gondosan figyelve, hogy az alapanyagok (fűszerek, és egyéb hozzávalók) is tartósítószer mentesek legyenek. Mondhatni úgy élek mint az ősember, ha lelek eszek, ha nem lelek nem eszek. Már 5 éve élek így, és érzem, tapasztalom, hogy a szervezetem hogyan regenerálja önmagát. Minden fájdalmam megszűnt, a szénanáthám is a múlté, Az állkapcsom is a helyére állt, és még sok más kellemetlenségtől megszabadultam, ami addig megkeserítette az életemet. De ami a lényeg, hogy a hasi görcsös fájdalmak is egyre ritkábban jelentkeznek.

Erről az összenövésről nem zengett még óda! Engem is érdekelne, hogy más orvosok miért vetik el ennek az esetleges feltárását? Bár a laparoszkópos műtét az ellenségem, mert ugye az alkalmazott széndioxid amivel felfújják az embert, hát az csinál a belek között kalamajkát! (epeműtét után 4-5 hónapig szenvedtem ki). Azt javaslom, ha ilyen problémáid vannak, akkor ezt a műtétet ne vállald be!

2018. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért nem merül fel a legtöbb orvosban, hogy esetleg összenövés okozhatja a fájdalmat, miközben ott áll a beteg anamnézisében, hogy volt egy erős gyulladással és magas lázzal járó gastrointestinalis fertőzése korábban. Nyilván gyakoribb, hogy hasi műtét után alakul ki összenövés, de minden orvosi könyvben szerepel okként a szervek gyulladása. Ahol súlyos gyulladás van, ott hegszövet is lesz, és ez a hegszövet simán jelentkezhet a szervek felszínei között, azokat összetapasztva. Nem mondom, hogy biztosan erről van itt most szó, de elvetni felelőtlenség. Az orvosnak az lenne a dolga, hogy minden lehetséges megbetegedést kizárjon ilyenkor. Csak éppen hajlamosak azt gondolni, hogy "Hmm, ez a betegség ritkán szokott így előfordulni, most is biztos valami másról van szó." Mondanom sem kell, hogy az asszisztens, a nővér vagy a beteg felvetésére ritkán reagálnak, még ha annak jelentős orvosi alapja is van. Persze, vannak kivételek, akik minden lehetséges ötletet megvitatnak a beteggel és a kollégáikkal, és mindegyiknek utána járnak. Ez lenne a helyes, csak éppen az egó meg az egészségügy gazdasági helyzete nem engedi legtöbbször.
2018. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!